Afrika’nın Cennet Adası; ZANZİBAR | 2990 USD | Gazella Tasarladı

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 17/06/2024 6 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Uzak Doğu, Afrika
THY Ev-Havaalanı-Ev Transferi Single oda farkı +990 USD
UÇUŞ DETAYLARI
17 – 23 Haziran 2024

TK 615           IST-ZANZİBAR            18:50 –   02:20 +1

TK 567           ZANZİBAR-IST            04:35 – 12:15


TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

17 – 23 Haziran 2024  |  2990 USD 

01 – 07 Eylül 2024   |  2990 USD 

ŞEHİRLER

Nairobi (2) & Masai Mara (2) &  Zanzibar (3)

OTELLER

 • ZANZIBAR:  5*Royal Zanzibar (Nungwi) vb.

1.GÜN: İSTANBUL – ZANZİBAR  

Turumuz evinizden havalimanına özel transfer aracınız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait sefer ile Zanzibar’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.Gün: ZANZİBAR 

Sabahın erken saatlerinde Zanzibar’a varışımız ile birlikte havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve dinlenmek üzere otele transfer oluyoruz.  Early check in işlemlerini yapıp dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz konaklama otelimizde. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.Gün: ZANZİBAR 

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4.Gün: ZANZİBAR 

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5.Gün: ZANZIBAR  

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

6.Gün: ZANZIBAR  

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Bu akşam otelimizden  erken saatlerde çıkış yapacağız.

7.Gün: ZANZIBAR-İSTANBUL 

Sabahın ilk saatlerinde havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’na ait sefer ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul- Zanzibar-İstanbul gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 5* otelde kahvaltı ve akşam yemekleri dahil 6 gece konaklama
 • Özel eviniz alan eviniz transferi
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Seyahat Sağlık Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Bahşişler

*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli (Sınır kapılarında da alabilirler.)

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                      Zanzibar              07 sa 35 dk

Zanzibar                      İstanbul            07 sa 35 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile Zanzibar arasında saat farkı bulunmamaktadır.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

ELEKTRİK
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

ALIŞVERİŞ
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
2,743€

96,114TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat