ÜRDÜN | 1690 USD | Gazella Tasarladı

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 21/01/2024 5 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Asya, Afrika
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda fiyatı +490 USD
UÇUŞ DETAYLARI
Spoiler title

TK 820    İstanbul – Amman   07:55 – 10:05

TK 832    Akabe – İstanbul      02:20 –  05:20

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

21 –  25 Ocak 2024  |  1890 USD

26 –  30 Ocak 2024  |  1690 USD

28 Oca – 01 Şub 2024  |  1890 USD

07 – 11 Nisan 2024  |  1690 USD

11 –  15 Nisan  2024   |  1690 USD

05 –  09 Mayıs 2024   |  1890 USD

19 – 23 Mayıs 2024   |  1690 USD

01 – 05 Eylül 2024   |  1790 USD

22 – 26 Eylül 2024   |  1790 USD

OTELLER

 • AKABE :  5* Double Tree by Hilton vb
 • WADİ RUM: Alaadin Camp – Bubble Tent vb.
 • AMMAN:  5* Mövenpick Hotel Amman  vb.

TURUN ARTILARI

 • M.Ö. 7000 yılında kurulmuş olan tarihteki en eski şehirlerden biri olan Amman ziyaret edeceğiz.
 • 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu “Mozaik Şehri” Mabada’yı geziyoruz.
 • Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı keşfe çıkacağız.
 • Yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’de denize girme fırsatı yakalayacağız.
 • Jerash antik kentinde M.Ö. 6000 senesine ait ilk insanlığın yerleşimlerinden olan demir ve bronz çağlarının kalıntılarına tanık olacağız
 • Petra antik kentindeki kireç taşına oyularak yapılmış tiyatro, tapınak, ev, gibi yapıları yakından tanıyacağız.
 • Ürdün’ün en büyük vadisi olan ve kum ve eşsiz doğa oluşumların eşlik ettiği Rum Vadisine’de 4×4 araçlar ile safari turu yapacağız
 • Wadi Rum’da Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimini yaşayacağız.

1. Gün : İSTANBUL – AMMAN  

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman’a uçuyoruz. Amman havalimanına varışımızla birlikte şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu ,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından  Jerash antik kentini görmek üzere Amman’dan ayrılıyoruz. Turdan önce öğle yemeğimizi alacağız ve sonrasında 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuzun ardından Amman’a dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği bitimi otelimize geçeceğiz.

2.Gün: AMMAN – MABADA – NEBO DAĞI – ÖLÜ DENİZ – AMMAN 

Kahvaltının ardından,  Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz için hareket edeceğiz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Suyunda bulunan yüksek tuz oranı sebebiyle hiçbir canlı yaşamına izin vermemesinden dolayı Ölü Deniz ismini alan Lut Gölü’nde yüzme deneyimini yaşayacağız. Batmanın imkansız olduğu bu yüzme deneyiminin ardından öğle yemeğimizi alacak ve yemek bitimi Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’yı keşfetmek olacak. Turumuzun ardından Amman’a hareket. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: AMMAN – PETRA – WADİ RUM 

Sabah kahvaltısının ardından, Petra Antik Kent gezisi için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Wadi Rum’da alacağız. Sonrasında dinlenmek için Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz.  Konaklama kamp otelinizde.

4.Gün: WADİ RUM – AKABE          

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4×4 araçlar ile safari turu yapacağız.  Safarinin ardından Akabe’ye transfer olacağız. Akabe’ye varışımızla birlikte Glass Boat (Cam Tekne) turumuzu yapacağız. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz’de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğle yemeğimizi  turumuz dahilinde teknede alacağız. Tur bitiminde akşam yemeğine kadar şehri dilediğiniz gibi keşfetme ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlemek üzere otelimize geçiyoruz.

5.Gün: AKABE – İSTANBUL

Gecenin ilerleyen saatlerinde check out işlemlerimizi yapıyor ve Akabe havalimanına doğru gitmek üzere otelden ayrılıyor ve Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul- Amman / Akabe -İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Ev – havaalanı – ev transferi
 • Amman ve Akabe’de 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Wadi Rum’da çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimi
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm turlar
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid-19 Seyahat Sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 û             Vize gerekli değil.

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil.

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                       Amman                    2 sa 30 dk

Akabe                          İstanbul                   2 sa 30 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı (JOD)’dur.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir.

Türkiye’de saat 12.00 iken  ülkede de saat 11.00.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.

ELEKTRİK
Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örneklerini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞ
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,545€

48,546TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat