SİCİLYA | Gazella Tasarladı | THY ile

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 10/06/2024 5 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Avrupa
THY Ev-Havalimanı-Ev Transferi Single oda farkı +495 €
UÇUŞ DETAYLARI
06 - 10 Mart 2024

TK 1393   İST- KATANYA         07:10 – 08:35

TK 1396   KATANYA – İST        19:45 – 22:25

  06 – 10  Mart 2024  |  1590 Euro 

  16 – 20  Haziran 2024  |  1790 Euro 

ŞEHİRLER

Palermo (2) – Monreal – Erice – Cefalu – Taormina – Savoca – Etna – Katanya (2) – Siracusa  

OTELLER

PALERMO : 4* Mercure Palermo vb.

KATANYA  : 4* Four Points Sheraton vb.

1. Gün : İSTANBUL – KATANYA – PALERMO   

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Katanya’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren havalimanından ayrılıyor, Sicilya’nın en renkli liman şehirlerinden, Norman-Romanesk bina cepheleri ve Barok mimarili kiliseleri ile Palermo’ya doğru gitmek üzere özel aracımıza biniyoruz. Palermo’ya varışımızla birlikte şehir turunu gerçekleştireceğiz. Turumuzda,  Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, 8000 mumyasıyla dünyanın en ilginç yeraltı mezarlığını da içeren Cappucini manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

2.Gün: PALERMO – MONREALE – ERICE – PALERMO     

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İtalya’nın Sicilya bölgesinde, sahip olduğu cam mozaiklerle dikkatleri üzerine çeken Monreale Katedralini ziyaret ediyoruz. Dünyada varlığını sürdüren en önemli Norman mimarisi örneği olarak gösterilen Monreale Katedralinde yer alan cam mozaiklerde Adem, Havva ve Nuh tufanına ait bilgileri görmek mümkün. Katedrali inceledikten sonra tarihi mimarisi ve kaleleriyle ünlü Erice kasabasına doğru gezimize devam ediyoruz. eniz seviyesinden 751 metre yükseklikle bulunan, bir dağın üzerine kurulmuş olan bu kasabada kale ve kuleleri ile kendine hayran bıraktırırken daracık sokaklarında yürüyeceğiz. Castello di Venere ve Tower of king Federico gezimiz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Palermo’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: PALERMO  – CEFALU – KATANYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dağlarla kıyı şeridi arasında kalan küçük olmasına rağmen oldukça popüler ufacık tefecik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’ya doğru hareket edeceğiz.  Muhteşem plajların yanı sıra tarihi yüzyıllara dayanan katedralleri, rengarenk Sicilya evleri ve sokaklarıyla Cefalu’da panoramik gezimizi gerçekleştirdikten sonra küllerinden yeniden doğan barok mimarisinin en güzel örnek şehri Katanya şehrine doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Katanya turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde; Fauntain of the Elephant, Duomo Meydanı ve di sant’Agata Katedrali, Amaneno Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Sicilya’nın yerel lezzetlerini tatmak için Katanya Balık Pazarında serbest zamanımız da olacak. Gezimizin sonunda yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitimi Katanya’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: KATANYA – ETNA – SAVOCA – TAORMINA – KATANYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa’nın alev püsküren, insanları çoğu zaman  heyecanlandıran, Avrupa’nın en yüksek ve en aktif yanardağı olan Etna yanardağını keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Sonrasında teleferik ve Atvlerle çevre turumuz devam ediyor. Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Tur bitimi dünyaca meşhur Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca kasabasına doğru yola çıkıyoruz. “Baba” filminin çekildiği yerleri gördükten sonra ayrıca Bar Vitelli, San Michele Kilisesi,  göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Sicilya’nın şirin ortaçağ kasabası olan Castelmola’ya geçiyoruz. Kendinizi Ortaçağ’da bir film sahnesinde gibi hissedeceğiniz bu muhteşem turumuzda doğal güzellikler, barok mimari ve ortaçağ renkleriyle bezenmiş turumuz, İyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ederek devam ediyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra turumuz sona eriyor. Tur bitimi Katanya’da bulunan otelimize geçip günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün:  KATANYA – SIRACUSA – ISTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Yunanlılar döneminde bir koloni devleti olarak kurulan günümüzde ise Sicilya özerk bölgesinde bulunan Siracusa’ya gidiyor ve burada yer alan Apollon Tapınağı, Diana Çeşmesi, Siracuza Katedrali, Santa Agatha Kilisesi, Arethusa Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu göreceğiz. Tur bitimi Katanya havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Katanya – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 2 gece Palermo’da ve 2 gece Katanya’da olmak üzere toplam 4 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Palermo, Taormina ve Katanya şehir turları
 • Monreale Katedrali gezisi ve katedral girişi
 • Erice, Cefalu, Savoca ve Siracusa gezileri
 • Etna Yanardağı gezisi ve teleferik ücretleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gerekendestinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                Q           Katanya                Â 2 sa 25 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
İtalya para birimi Euro (EUR)’dur.

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 3, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 15:30’dur.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

ELEKTRİK
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

ALIŞVERİŞ
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Martinik Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Martinik Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Martinik Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Martinik Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,590€

54,148TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat