Romantik Yollar ve ALSACE | THY ile | Gazella tasarladı

Asset 53
Kalkış: 15/06/2024 6 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Avrupa
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda farkı +490€
UÇUŞ DETAYLARI
15-20 Haziran 2024

TK1587     İstanbul – Frankfurt      08:05 – 10:15

TK1594    Frankfurt –  İstanbul      19:10 – 23:10

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

15-20 Haziran 2024    |   1690 €

ŞEHİRLER

Frankfurt – Würzburg – Rothenburg(1)– Ausburg (1) – Schwangau – Füssen – Friedrichshafen (1) – Colmar – Kaysersberg – Strazburg (2) – Heidelberg

OTELLER

 • ROTHENBURG :  4* ALTES BRAUHAUS vb.
 • AUSBURG :   4* DORINT AN DER KONGRESSHALLE vb.
 • FRIEDRICHSHAFEN :  4* IBIS STYLES FRIEDRICHSHAFEN vb
 • STARZBURG: 4* MERCURE STRASBOURG CENTRE GARE

1. Gün : İSTANBUL – FRANKFURT – WÜRZBURG -ROTHENBURG  

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Frankfurt uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte yaklaşık 750 bin nüfus ile içinde bulunduğu Hessen eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt’u geziyoruz. Avrupa’nın merkezinde, verimli Ren – Main bölgesinin ortasında yer alan şehir, ülkenin güçlü ticari kalbi ve saygın bir kültür merkezi olarak ünlenmiş bir metropolü olarak tanınır. Ziyaretçileri genelde, çok sayıdaki fuar ve kongrelerden biri için gelmiş olan Frankfurt’un tüm bu ticaret, bankalar ve şirketlerin ötesinde bambaşka bir yüzü daha var. Dünyaca ünlü, Almanya’nın en saygın yazar ve şairi olan Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749 – 1832) doğduğu yer olarak, kültürel mirasını ziyaretçilerine sunmak için can atan bir şehir. Panoramik Frankfurt şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası), St. Paul Klisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) görülecek yerler arasındadır. Kısa Frankfurt turumuzun ardından Würzburg’a transfer oluyoruz. Würzburg, yüzyıllar boyunca nüfuslu ve güçlü Prens-Psikoposların yönetim merkezi oldu. Şehir günümüzde, Avrupa’nın en iyi saraylarından biri olan, Barok mimarinin en yüksek noktası kabul edilen ve UNESCO Dünya kültür mirası olan -Residence Palace- ile ünlüdür. Würzburg, Franconia olarak bilinen krallığın yönetim merkeziydi aynı zamanda, 19.yy’da Napoleon, Franconia ve Baveria eyaletini birleştirdi. II. Dünya Savaşı sırasında 17 dakikalık ağır bir bombardıman sonucunda büyük bir yıkım yaşadı Würzburg, şehrin %90’ı tamamen yok oldu. Günümüzde görülen Würzburg’un büyük kısmı savaş sonrasında tekrar inşa edilmiştir. 1888’de Würzburg Üniversitesi’nin ünlü profesörlerinden biri de, X-Ray ışınlarını bulan ve Tıp alanında kullanımlarını sağlayan Wilhelm Conrad Röntgen olmuştur. Würzburg şehir turunda; Würzburg Sarayı, Dom St. Kilian (Cathedral), Alte Mainbrücke (Eski Köprü), Falkenhaus, Marienkapelle, old market square (eski şehir meydanı) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimine Rothenburg’da kalacağımız otele hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün: ROTHENBURG – AUSBURG  

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Frankfurt ve Münih’in tam arasında konumlanmış küçük bir orta çağ kasabası olan Rothenburg turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizde ayrılıyoruz. Belki de tüm Almanya’nın en güzel ve kesinlikle en ünlü kasabası olan Rothenburg’un merkezi, günümüz Pazar yeri ve Jakob’s Kilisesi dir. Geçen zamandan hiç etkilenmemiş orta çağ kasaba merkezi ve onu tümüyle çevreleyen, hasarsız 14.yy’dan kalma koruma duvarları ile tanınan Rothenburg, ziyaretçilerine geçmişe yolculuk yaptığı hissi uyandıran bir şehir. Orta çağda özgür bir imparatorluk şehri olarak anılıyor ve 15.yy’da Heinrich Toppler idaresinde altın çağını yaşıyor. Aynı dönem içerisinde 6000 nüfuslu bu kasaba, Frankfurt ve Münih’den çok daha büyük bir yerleşim haline geliyor. Şimdilerde Rothenburg, küçük bir kasaba, büyük bir turistik merkez. Karakter ve cezbedici güzellikler ile dolu kasabalar ilginizi çekiyorsa Rothenburg’a hayran kalacaksınız. Rothenburg turunda; Marktplatz, St. Jakobs-Church, Rathausturm (Kasaba Binası Kulesi), Altstadt, Rathaus (Eski belediye binası), 14.yy’dan kalma Siebersturm ve Kobolzeller Tor (Kobolzeller Kapısı) görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizin ardından Ausburg’a transfer oluyoruz. Ausburg, Almanya’nın en eski şehirlerinden ve Bavyera eyaletinin en büyük 3. şehridir. Şehrin adı MÖ 15 yılında Roma imparatoru Augustus’un askeri üs olarak kurduğu yerleşim merkezi Augusta Vindelicorum’dan gelir. Buradaki gezimiz esnasında; Azize Anna Manastırı, Dom, Azize Mary Katedrali ve Aziz Ulrich-Aziz Afra Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en büyük ve en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Harburg Kalesine transfer oluyoruz. Harburg Kalesi, ne zaman inşa edildiği tam olarak bilinmeyen kale, stratejik konumu nedeniyle zaman zaman askeri bir üs olarak kullanılmış, hatta istilacılara kızgın yağ dökmek için delikler inşa edilmiştir. Daha sonra kale Oettingen Kontu’na devredildi ve o zamandan beri Oettingen’de ve daha sonra Oettingen-Wallerstein ailelerinde bulunuyor. Tepe de kurulmuş olan bu kaleden bakınca tüm şehri görebileceğiniz bir manzaraya sahiptir. Şehir manzarasını fotoğraflarla ölümsüzleştirdik sonra dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: AUSBURG – SCHWANGAU – FÜSSEN – FRİEDRİCHSHAFEN 

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Bavaria Kralı Louis II’nin (“Deli Kral Ludwig”) emriyle Bavyera Alpleri’ndeki Pöllat Boğazı üzerindeki bir kaya çıkıntısının üzerine inşa edilen gösterişli Neuschwanstein şatosuna gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Neuschwanstein şatosu; İnşaat 1868 yılında başlamış ve hiçbir zaman tamamlanamamıştır. Kral Louis, çocukluğunun büyük bir bölümünü efsane ve şiir sahneleri ile özenle dekore edilmiş neo-Gotik, orta çağ esintili bir kale olan Hohenschwangau Kalesi’nde geçirmiştir. Louis, 1864’te tahta geçtikten sonra, ölümüne kadar Neuschwanstein olarak anılan “Yeni Hohenschwangau Şatosu “nu inşa etmeye koyuldu ve bu şatonun kendi peri masalı monarşi vizyonuna uygun olarak Orta çağ tarzı bir şatonun daha da iyi bir kopyası olmasını amaçladı. Ancak şato çok kapsamlı bir proje olduğundan kral’ın ölümüne kadar tamamlanamadı. Kral’ın yaptırırken iflas ettiği şato, borçların ödenebilmesi için kral ölür ölmez ziyarete açıldı. Bu efsanevi şatoyu gezdikten sonra Kral Louis’in çocukluğunun geçtiği Hohenschwangau kalesini panoramik olarak göreceğiz. Gezimiz sonrasında Bavyera eyaletinin en büyüleyici şehirlerinden olan Füssen’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben eski şehir merkezini geziyoruz. Burada resimlerden fırlamış gibi duran binalar, Arnavut kaldırımlı sokakları gezdikten sonra dinlenmek üzere Friedrichshafen’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: FRİEDRİCHSHAFEN – COLMAR – KAYSERSBERG – RİQUEWİHR – STRAZBURG

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından çiçeklerle süslü balkonlarıyla, kanallarında botların süzüldüğü cıvıl cıvıl bir kent olan Colmar’ı ziyaret ediyoruz. Tarihi şehir merkezi ve “Petite Venise“ bölgesi ve meşhur pastel boyalı Colmar evlerinin bulunduğu ara sokaklar, Katedral ve meydanı şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından Üzüm bağları yolu üzerindeki güzel bir kasaba olan Kaysersberg’e hareket ediyoruz.  Ste Croix kilisesi (Romanesk portal, oyulmuş bir mihrap: nadiren eşi benzeri olmayan bir şaheser) ve kalenin hâkim olduğu müstahkem köprü (eski özgür şehir kalıntıları) çevresindeki Orta Çağ yerleşimleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Alzas Bölgesinin hatta Fransa’nın en güzel köylerinden birisi olan Riquewihr’i keşfedeceğiz. Köyün arnavut kaldırımlı dar ve renkli sokaklarında yürüyecek ayrıca nesillerdir bölgenin yerel içeceğini üretmeye öncülük etmiş bir ailenin evinde Alzas bölgesine özgü yerel içeceğin tadına bakabileceğiz. Gezimizin ardından Strazburg’a transfer oluyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelde.

5.Gün: STRAZBURG

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Fransa’nın tarih yüklü şehri Strazburg şehir turumuza başlıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Turumuz Strazburg merkezinde vereceğimiz serbest zaman ile son buluyor. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6.Gün:  STRAZBURG – HEİDELBERG -FRANKFURT- İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Heidelberg şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Altstadt (Old Town), Old Bridge (Karl Theodor Bridge), Alte Universitaet, University Library (Universitatsbibliothek), Schloss Heidelberg, Town Hall (Rathaus), Jesuitenkirche Katolik kilisesi olacak. Panoramik turumuzun ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Frankfurt havalimanına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Frankfurt  // Frankfurt –  İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda otellerde oda+kahvaltı konaklama
 • 1 Gece Rothenburg konaklama
 • 1 Gece Ausburg konaklama
 • 1 Gece Friedrichshafen konaklama
 • 2 Gece Strazburg konaklama
 • Würzburg Sarayı, Harburg Kalesi, Neuschwanstein şatosu giriş ücretleri dahildir.
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış Pulu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri

*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                        Frankfurt              Â 3 sa 10 dk

Frankfurt                     İstanbul               Â 3 sa 05

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir..

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

ELEKTRİK
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

ALIŞVERİŞ
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,690€

56,836TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat