Fransa Côte d’Azur & Provence | THY ile | Gazella tasarladı

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 22/05/2024 5 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Avrupa
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda farkı +695 €
UÇUŞ DETAYLARI
22-26 Mayıs 2024

TK1813     İstanbul- Marsilya     07:30 – 09:45

TK1368    Marsilya  –  İstanbul          18:55 – 23:05

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

22 – 26 Mayıs 2024   |  1890€

10 – 14 Eylül  2024   |  1890€

ŞEHİRLER

Nice (1) – Monaco – Monte Carlo – Manosque – Cannes- St Tropez – Aix en Provence (3) – Ansouis – Lourmarin – Avignon – Arles – Marsilya

OTELLER

 • NICE: 4* Radisson Blu Nice vb..
 • AIX EN PROVENCE :  4* Grand Hotel Roi Rene vb.

1. Gün :  İSTANBUL – NICE- EZE – MONACO- MONTE CARLO    

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Nice uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Nice havalimanına varışımızın ardından limanda karşılanıyor hem zarif hem de sade, Côte d’Azur’un resmi olmayan başkenti Nice’ten hareket ediyoruz. Melekler Körfezi’nin kıvrımı boyunca uzanan, çok sayıda plajı ve ünlü Negresco dahil lüks otelleriyle ünlü Promenade des Anglais’in hayranlık uyandıran doğasını göreceğiz. Nice’deki bu yarım günlük gezi turunda Fransa’daki Fransız Rivierası’nın en gözde turistik yerlerini ve gizli ilgi çekici yerlerini keşfediyoruz. Rehber imiz eşliğinde Promenade des Anglais ve Promenade des Arts’a gidiyor ve tarihi Cimiez mahallesini görüyoruz. Akropolis Merkezi, Rus Ortodoks Katedrali gibi ilgi çekici yerleri ziyaret ediyoruz. Nice çatılarının panoramik manzarasını görmek için Castle Hill’in tepesine doğru yürüyoruz. Tur bitiminde muhteşem Eze köyüne gitmek için otobüslerimize biniyor ve Monaco’ya hareket ediyoruz. Nice’ten Monako’ya giden uçurum yollarının panoramik manzarasını deneyimlerken. Nefes kesici bir manzaraya sahip kartal yuvası gibi büyüleyici Eze’yi keşfedeceğiz. Rivierası’ndaki ünlü turistik yer olan Èze, tepenin zirvesinden deniz manzarasıyla dünya çapında ünlüdür. Jardin botanique d’Èze, kaktüs ve sukkulent koleksiyonunun yanı sıra panoramik manzarasıyla da bilinir. Walt Disney’in, Èze’de önemli miktarda zaman geçirdiğini biliyoruz. Bunun yanı sıra parfüm müzesi ile de ünlenen Eze ‘de güzelliği tescillenmiş bu köyün girişinde yer alan parfüm fabrikasına da uğrayacağız. Muhteşem kokular eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından Çok yönlü bir ülke olan Monako Prensliği’ne doğru yolculuğumuz devam ediyor bu size Prens Sarayı, Grace Kelly’nin mezarına ev sahipliği yapan görkemli Katedral ve olağanüstü Oşinografi Müzesi ile taçlandırılan Eski Kent’in cazibesini ortaya çıkarıyor. Daha sonra efsanevi Monte carlo meydanını keşfedin, şık arabaların ve şık kumarhanelerin arasında gezinerek kendinizi eğlendirin ya da sadece Hercule limanındaki mega yatların manzarasının tadını çıkaracağız. Tur bitiminde Nice’teki otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2.Gün:    NICE – CANNES – ST TROPEZ  – AIX EN PROVENCE

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cannes ‘a gitmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Cannes’e giderken yol üstünde Fransız Rivierası boyunca tatil bölgeleri arasında önce çıkan en güzel yerlerden biri olan Antibes’e uğruyoruz. Antibes gezimizin ardından özellikle bahar aylarında dünyaca ünlü Cannes Film Festivali’nin organize edildiği küçük ama adından sıkça söz ettiren bir şehir Cannes’da, Promenade de la Croisette, Palais des Festivals, Château de la Napoule göreceğimiz yerler arasında olacak. Devamında St Tropez’e geçiyoruz. Cote d’Azur ‘un gizli incisi olan bu şehir  körfezinin konumu ve rüzgara karşı korunaklı olması sebebiyle birçok medeniyette önemini korumuş ve Fransa Krallığı’nın üçüncü önemli limanı olmuş, 19. yüzyılda ise ünlü hikaye ve roman yazarı Guy de Maupassant kasabanın kendince ismini de belirlemiştir; denizkızı… Guy de Maupassant’ın ‘denizkızı’ ismini verdiği St. Tropez’nin isminin yankılanması ise 1956 yılında Bardot’nun St. Tropez’de Pampelonne plajında çektiği, “Ve Tanrı Kadını Yarattı” filmi Bardot kadar şehri de taçlandırmış oldu. St Tropez panaromic turumuzda ayrıca St. Tropez Harbor, Marina Port Harbor, Port Grimaud’u görecek liman ve deniz manzarasının keyfini çıkaracağız. Turumuzun bitiminde konaklayacağımız Aix en Provence’a hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

3.Gün:  AIX EN PROVENCE- MANOSQUE – ANSOUİS – LOURMARİN– AIX EN PROVENCE

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden hareket ediyoruz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan bu şehirde yapacağımız yürüyüş turumuz esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restoranlar durak noktalarımız. Manosque, Ansouis ve Lourmarin köylerini ziyaret ediyoruz. Bu köylere giderken de yol üzerinde birbirinden güzel manzaralar bizlere eşlik edecek. Sadece yabancıların değil aynı zamanda Fransızların da çok rağbet ettiği, görmek için turlar düzenlediği ve Fransa’nın güney bölgesinin en güzel kasaba ve köylerinden olan bu yerleşimler sizlere kafeleri, tipik restoranları ve orta çağ görüntüleri ile keyifli anlar sunacak. Gezimiz sonrasında Aix en Provance’deki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün:  AIX EN PROVENCE- CARRIERES DES LUMIERES – AVIGNON- ARLES- AIX EN PROVENCE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünyada çok az örneği bulunan bir sanat mekânı Carrières des Lumières ilk durağımız olacak. Şimdilerde dijital sanat merkezi olarak göreceğimiz Carrières des Lumières öncesinde eski bir taş ocağı olarak kullanılmış. 1935 yılına kadar şatoların, kalelerin ve çevre köy ve kasabaların yapımında kullanılan beyaz kalkerin çıkarıldığı bu taş ocağı, bu tarihten itibaren modern malzemeler ile ekonomik olarak rekabet edemediği için kapatılmış. 1959 yılında yönetmen ve yapımcı Jean Cocteau’nun dikkatini çekmiş ve bir film platosu olarak kullanılmış. Bu tarihten itibaren birçok film, konser, gösteri ve tanıtım etkinliklerine ev sahipliği yapmış. Bu müzede “Vermeer’den Van Gogh’a- Hollandalı Ustalar” konulu dijital sergiyi hep beraber izleyeceğiz. Sonrasında Fransa tarihine dini, askeri ve ekonomik olaylarıyla adını yazdırmış Avignon şehrini ziyaret edeceğiz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, dar sokaklar, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin bitiminde Van Gogh’un hem en önemli resimlerinden birkaçını yaptığı (Yıldızlı Gece, Arles’da Langlois köprüsü ve şemsiyeli kadın, hem de bir sinir krizi esnasında kulağını kestiği yer olan Arles’e gitmek için bulunduğumuz noktadan ayrılacağız. Ressamın “Yıldızlı Gece” tablosunu çizdiği yer dışında, roma döneminde yapılmış 25 bin kişilik amfitiyatrosu ve sevimli dar sokaklarını gezeceğiz. Tur sonunda Dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: MARSİLYA — İSTANBUL  

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marsilya turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden hareket ediyor, şehre varışımızın ardından eski liman bölgesini geziyoruz. M.Ö 6. Yy’ da Anadolu’dan giden (Foça) Massilia kavmi tarafından kurulmuş olan bu şehir günümüzde önemli bir denizcilik ve balıkçılık şehridir. Akdeniz çanağının en büyük limanlarından olan Marsilya’dan özellikle kuzey Afrika limanlarına yoğun bir trafik var. Burada katedral, doklar, Belediye binası, Borsa binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Marsilya havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Nice // Marsilya –  İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-havaalanı– ev transferleri dahil tüm transferler
 • 4* otelde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Carriêres Des Lumiêres giriş ücreti
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış pulu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

14 yaşından küçükleri turumuza maalesef kabul edemiyoruz

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Fransa ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Fransa’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul           Marsilya                Â 3 sa 05 dk

Marsilya          İstanbul                Â 3 sa 15 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Fransa’da kullanılan para birimi Euro

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile Fransa arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

ELEKTRİK
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

ALIŞVERİŞ
Fransa’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

ÖNEMLİ NOTLAR
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,890€

64,364TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat