RHONE & SAONE Nehirleride Güney FRANSA & BURGONYA & PROVENCE | 5* Amadeus PROVENCE gemisi ile

Logo lu¨ftner 4c
Kalkış: 24/10/2024 8 gün Tur Kapasitesi 25 Kişi
THY Ev-Alan-Ev Transferi
UÇUŞ DETAYLARI
24 - 31 Ekim 2024

TK 1807   İstanbul –  Lyon  07:15 – 09:45

TK 1810   Lyon  – İstanbul  19:25 – 23:35

13 – 20 Haziran 2024 | 1999€ dan itibaren

24 – 31 Ekim 2024 | 1999€ dan itibaren

ŞEHİRLER ve BELDELER

Lyon – Mâcon – Chalon Sur Saone(*Brancion-Cormatin) – Tournus – Lyon  Avignon(1) (*Pont Du Gard) – Arles(*Marsilya-Aix en Provence) – Chateauneuf Du Rhone(*Ardeche Gorge) – Le Pouzin – Lyon

KABİNLER

 • Dış Kabin (16m2) : 1999€
 • Orta Kat French Balkonlu Kabin (B4) : 2099€
 • Orta Kat French Balkonlu Kabin (18m2) : 2199€
 • Üst Kat French Balkonlu Kabin (18m2) :  2299€
 • Üst Kat  Gerçek Balkonlu Suite Kabin (26m2) :   2499€
 • Liman Vergisi & Havalimanı Vergisi & İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası (Paket fiyata dahildir.)   : 550€
 • Nehir Gemisi Servis Hizmet Ücreti : 77€

1.Gün:  İSTANBUL – LYON   

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın, tarifeli seferi ile Lyon’a hareket. Lyon’a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız Fransa’nın en güzel kasabalarından biri olan Orta Çağ’dan kalma Perouges kasabasını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Lyon limanında bulunan gemimize transfer. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 22.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2.Gün:  MÂCON   

Gemimiz Mâcon limanına saat 06.00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Macon Bölgesi ve Beaujolais müzesi turuna katılabilirler. Turumuzda uçsuz bucaksız ve muhteşem manzaralar eşliğinde üzüm bağlarının arasından yol alacak, tüm dünyada markalaşmış Beaujolais yerel içeceklerinin yetiştirildiği Solutré ve Pouilly bölgelerini panoramik olarak keşfedeceğiz. Gezimizden sonra öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Yemeği takiben Duboeuf ailesinden Monsieur Georges Duboeuf tarafından eski Romaneche-Thorins tren garının 1993 yılında müzeye dönüştürülmesi ile Beaujolais yerel içeceklerinin üretildiği ünlü bir imalathaneyi gezerek Fransa’nın “en Fransız” yerel içeceklerini tanıyacak, tadım yapma fırsatını bulacağız. Gezimizin ardından gemimize transfer. Macon limanından gemimizin hareket saati 18.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

3.Gün: CHALON SUR SAONE (*BRANCİON-CORMATİN) – TOURNUS

 

Gemimiz Chalon Sur Saone limanına saat 01:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Beaune kasabası & hotel dieu müzesi ve Cormatin şatosu turuna katılabilirler. Beaune kasabası, gerek mimarisi gerekse “patisserie” ve cafe’leriyle etkileyici ve defalarca gitseniz dahi hiç sıkılmayacağınız, meşhur üzüm bağlarıyla çevrili bölgede olan özel bir kasabadır. Kasaba ziyaretimizden sonra, mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olan ve 15. yy’dan kalma “Hotel Dieu” Müzesini keşfedeceğiz. Harika mimarisi ve bir kısmı korunmuş iç dekoruyla gezerken keyfine doyamayacağınız bu tarihi bina, kasabanın tam da göbeğinde yer alıyor. Sonrasında serbest zaman, Burgonya Bölgesi içecekleri, hardalları gibi yerel ürünleri bulabileceğiniz birçok dükkân karşınıza çıkacak. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, takriben 40 dakikalık mesafedeki 17.yy’dan kalma, bölge markizlerinin güç ve ihtişam timsali olarak inşa ettirdikleri Cormatin Şatosunu gezeceğiz, o dönemin aristokratik hayat tarzı hakkında bilgilerimizi tazeleyecek ve bahçelerinde vakit geçireceğiz. Daha sonra Tournus’da bizleri bekleyen gemimize dönüş. Gemimiz öğleden sonra Tournus limanına gitmek için 14:30’da hareket edecektir. (Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaktır.) Tournus limanına varış saati 17:30’dur. Buradan 19:30’da hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4.Gün: LYON  

Gemimiz Lyon limanına sabah saat 07:00’da yanaşacaktır. Arzu eden misafirler Lyon Şehir turuna katılabilirler. Avignon Limanına gitmek için buradan saat 12:00’da ayrılacaktır.

5.Gün: AVİGNON (*PONT DU GARD)   

Gemimiz Avignon limanına sabah saat 09:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği baux de provence ve carrieres de lumieres show’u/sergisine katılabilirler. Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağında Cocteau 1960 yılında Orphee’nin Vasiyeti filminin çekimi ve bu vesile ile bu gözlerden uzak kalmış terk edilmiş ocağı tüm dünyaya tanıtmayı başarmıştır. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Ziyaretimizi takiben hemen yanımızdaki Provence deyince olmazsa olmazlardan sayılan tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, köyünün labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizden sonra gemimiz Avignon’dan saat 19:00’da hareket edecektir.

6.Gün: ARLES (*MARSİLYA – AİX EN PROVENCE)   

Gemimiz sabah saat 00:01’da Arles limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği St. remy de provence – Aix en Provence turuna katılabilirler. Turumuzda Provence Bölgesi’nin en fazla gezilen köylerinden birine doğru yola çıkıyoruz. St. Remy de Provence’de şehri tanıyıp, bölgeyi keşfediyoruz. Gezimizden sonra öğle yemeğimizi almak için gemiye transfer oluyoruz. Akabinde bölgenin Avignon’dan sonraki en büyük şehri olan, suların ve sanatın şehri olarak anılan Aix en Provence’a doğru yola çıkıyoruz. Burada da modern resmin babası olarak anılan Cezanne’ın izlerini takip edecek, Fransa tarihine yön vermiş Emile Zola’yı hatırlayacağız. En eski kısımlarının dar sokaklarını gezerek şehri keşfedecek, Ana caddesi üzerinde alışveriş yapma olanağı bulacağız. Gemimiz saat 18.30’da Arles’dan hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde yapılacaktır.

7.Gün: CHATEAUNEUF DU RHONE (*ARDECHE GORGE) – LE POUZİN   

Gemimiz Chateauneuf Du Rhone limanına saat 04:30’da yanaşacaktır. Le Pouzin limanına gitmek için buradan saat 08:30’da hareket edecektir.  (Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaklardır.)  Kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Grignan köyü & trüf mantarı çiftliğinde mantar avı ve bölgenin yerel içeceği eşliğinde mantar tadımı turuna katılabilirler. Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan Grignan’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, üzümden yapılan yerel içeceği, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış. Romantik Madame Sevignet’ye dair dinleyeceğimiz hikâyeler bu tipik Provence köyü gezimize ayrıca renk katacak. Gemimiz Le Pouzin limanına saat 12:30’da yanaşacaktır. Öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer olacağız. Le Pouzin den hareket saati 14:00’dır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

8.Gün: LYON – İSTANBUL 

Sabah sabaha karşı saat 02.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından ve Lyon’da serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul Yeni Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

  • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Lyon (LYS) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Kişiye özel ev- havaalanı –  ev transferleri
  • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) 
  • 2017 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
  • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
  • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
  • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
  • Hoşgeldiniz Kokteyli
  • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
  • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
  • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti (Yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti verilecektir.)
  • Turist şehir vergileri
  • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası 
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Perouges kasabası turu
  • Lyon Yürüyüş turu
  • Lyon şehir turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

AMADEUS PROVENCE GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2017 yılında seferlerine başlayan gemi, 110 metre, 70 kabin / 140 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

Kapsamlı restoran ve Panorama-Bar, geçen nehir manzaralarının muhteşem manzarasını sunar ve açık, cam korumalı Nehir Terası, hava nasıl olursa olsun açık havada dinlenmenizi sağlar.

Buna ek olarak, AMADEUS Provence, AMADEUS filosunun yüzme havuzlu bir havuz güvertesi ve güneşte gemide dinlenerek saatler geçirebileceğiniz Lido Bar’ı içeren ilk gemisidir. Yolcu gemisinin lüks düzeni ve donanımı, özenli gemi içi hizmetimizle tamamlanır. Mürettebat, AMADEUS Provence’taki deneyiminizin unutulmaz olmasını sağlamak için rahatınızı görecek ve tipik Avusturya konukseverliği ile her dileğinizi yerine getirecektir.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Geziye Türkçe rehber eşlik edebilmesi için en az 20 katılımcı şartı olup yeterli grup sayısına ulaşmak gerekir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli (Çok girişli Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Seyahat bitiştarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Martinik Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                           Lyon                       Â 3 sa 25 dk

OPSİYONEL TURLAR    ETKİNLİKLER
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Martinik Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

GEMİ ÖNCESİ VE SONRASI KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
Orta Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Orta Avrupa’da 17:30’dur.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Orta Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Orta Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

ELEKTRİK
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

ALIŞVERİŞ
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR
*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

*Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,999€

69,521TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat