PUGLİA & AMALFİ | THY ile | Gazella Tasarladı

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 11/11/2024 6 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Avrupa
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda farkı +590€
UÇUŞ DETAYLARI
11 - 16 Kasım 2024

TK 1445     IST – BARI                       07:25  –   08:35

TK 1880    NAPOLİ – İST                 19:45  –   23:05

11 – 16 Kasım 2024  |  1790 Euro

ŞEHİRLER

Bari (2) – Alberobello – Locorotondo – Ostuni – Matera – Salerno (1) – Positano – Sorrento – Pompei – Napoli (2)

OTELLER

 • BARİ :             4* Parco Dei  Principi Hotel Congress &SPA vb
 • SALERNO :   4* Lloyd’s Baia Hotel vb.
 • NAPOLI :      4*  Royal Continental vb.

TURUN ARTILARI

 • Ostuni’nin çiçek kokulu labirent sokaklarında dolaşacağız.
 • Puglia bölgesinin başkenti Bari’yi keşfedeceğiz.
 • Güney kesimin zeytin ağaçları ile çevrili liman şehri Brindisi’yi yakından tanıyacağız.
 • Barok kiliseleri, parke taş döşeli dar sokakları ve özenle korunan tarihi dokusuyla Lecce’yi görüyoruz.
 • Koni çatılı, taşlardan yapılmış Trulli evleri bünyesinde bulunduran Alberobello’da yürüyeceğiz.
 • Tüf kayaların oyularak inşa edildiği, doğal mağaraların bulunduğu, kendimizi film setinde gibi hissedeceğimiz antik kent Matera’yı tanıma şansı yakalayacağız.
 • Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerden birisi olan Salerno’da yürüyerek şehri keşfediyoruz.
 • Daracık sokakları begonvillerle süslenen, limon bahçeleri ve eşsiz manzaralar eşliğinde görsel şölen sunan Amalfi Kıyılarının Ravello & Positano & Sorrento kasabalarını gezeceğiz.
 • Tarihi, kültürü ve özellikle yemekleri ile kendine çeken şehir Napoli’yi yakından tanıyacağız.

1. Gün : İSTANBUL – BARİ 

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bari’ye hareket. Varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlayacağız. Şehir turumuz esnasında; Saint Nicola Bazilikası, Mercantile Sqaure, Margarita Theatre görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Bari’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde

2.Gün:  BARI – ALBEROBELLO – LOCOROTONDO – OSTUNI – BARI 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Bugün düzenleyeceğimiz turlarımız esnasında Amalfi kıyılarının UNESCO tarafından koruma altına alınan güzel kasabalarından, Narenciye ve limon bolluğu ile bilinen, her adımda bahçelerde sakanmış limon ağaçlarını görebileceğiniz Sorrento, pastel renkli evleri ve butik mağazaların sıralandığı dar sokakları, Amalfi kıyısının en güzel plajlarına sahip olan Positano, 5.yy’da Barbar istilalarına karşı sığınak olması amacıyla kurulan lüks villaları ve yemyeşil bahçeleri ile Ravello, tarihi MÖ 6 yüzyıla kadar uzanan, II.Dünya savaşında ise Almanlar ile bir savaşa tarih sahnesi olan, Orta Çağ yapıları ve çevresi ağaçlarla donatılmış sahili ile Salerno’yu ziyaret edeceğiz. Amalfi kıyılarının birbirinden renkli ve güzel kasabalarını gezdikten sonra dinlenmek üzere Salerno’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün:  BARI – ALBEROBELLO – LOCOROTONDO – OSTUNI – BARI 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.  Paleolitik çağ’dan beri insanlığın yaşam izlerinin görüldüğü, Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olduğu düşünülen, 1950’lere kadar yaklaşık 16.000 kişinin ikamet ettiği, Tüf kayaların oyulmasıyla inşa edilmiş bir dizi doğal antik mağara konutu olan, Sasso Barisano ve Sasso Caveoso olarak iki bölümden oluşan vaktiyle ev, ahır hatta kilise olarak kullanılmış,1950’li yıllardan sonra devlet tarafından insanların kaliteli yaşamına elverişli olmadığından dolayı boşaltılan ve sonrasından yapılan çalışmalar ile restore edilmiş, 2019 yılında Avrupa kültür başkenti seçilen eşsiz mimarisi ile ünlü Matera’yı ziyaret edeceğiz. Kendimizi film setinde gibi hissedeceğimiz bu antik kentte yapacağımız tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanmamız ardından Salerno’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: SALERNO– POSİTANO– SORRENTO – NAPOLİ  

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Bugün düzenleyeceğimiz turlarımız esnasında tarihi MÖ 6 yüzyıla kadar uzanan, II.Dünya savaşında ise Almanlar ile bir savaşa tarih sahnesi olan, Orta Çağ yapıları ve çevresi ağaçlarla donatılmış sahili ile Salerno, pastel renkli evleri ve butik mağazaların sıralandığı dar sokakları, Amalfi kıyısının en güzel plajlarına sahip olan Positano ve Amalfi kıyılarının UNESCO tarafından koruma altına alınan güzel kasabalarından, Narenciye ve limon bolluğu ile bilinen, her adımda bahçelerde sakanmış limon ağaçlarını görebileceğiniz Sorrento olacak. Amalfi kıyılarının birbirinden renkli ve güzel kasabalarını gezdikten sonra dinlenmek üzere Napoli’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: NAPOLİ – POMPEİ  

Sabah kahvaltının ardından ilk olarak Bronz Çağı’nda Sarno Nehri’nin ağzındaki bir yamaçta kurulmuş olan, asıl gelişimini MÖ 2.yy’da yaşayan, eşsiz villaları, tapınakları ile o dönemin gelişmiş şehirlerinden, MS 79 yılında yaşadığı Vezüv yanardağının patlaması sonucu bölgede yaşayan tüm canlıların ölümüne neden olan, Yanardağın getirdiği malzemeler ile üzerine kapanan (Patlamanın gücü, MS 1945 yılında Hiroşima’yı yerle bir eden nükleer bombadan 100.000 kat daha büyük olarak hesaplanmıştır.) MS 1755 yılında Sarno Kanalı’nın inşası için çalışmalar başladığında yeniden keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan antik kent Pompeii’yi ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından Napoli’yi yakından tanımak için panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda; VII. Charles’ın 1752 yılında inşa ettirdiği ancak İspanya kralı olmak için tahttan indiğinden hiçbir zaman orada yaşayamadığı, 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Caserta Kraliyet Sarayı, Avrupa’nın hala kullanılan en eski lirik opera binalarından biri olup Napoli eski şehri ile UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Napoli’nin en hareketli merkezlerinden Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından dinlenmek üzere Napoli’deki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

6.Gün:NAPOLİ – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte, turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Bari // Napoli  – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Bari’de 2 gece, Salerno’da 1 gece, Napoli’de 2 gece olmak üzere toplamda 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Pompeii kazı alanı, Trulli evleri, Saint Nicola Bazilikası girişleri dahildir.
 • Napoli ve Bari şehir turu
 • Pompeii & Sorrento & Positano & Salerno şehir turu
 • Matera, Alberobello, Locorotondo, Ostuni turu
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış fonu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Bu turumuza 14 yaşından küçük gezginleri alamıyoruz!!

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul               Napoli           2 saat

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
İtalya para birimi Euro (EUR)’dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 3, kış saat diliminde 2 saat geridedir. Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 15:30’dur.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

ELEKTRİK
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

ALIŞVERİŞ
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,790€

62,131TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat