PRAG’dan BUDAPEŞTE’ye 5 ÜLKE | Gazella Tasarladı

Asset 53
Kalkış: 15/06/2024 7 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Avrupa, Uzak Doğu
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda farkı 6900€
UÇUŞ DETAYLARI
15 - 21 Haziran 2024

TK 1771    IST –  PRAG                   12:20 – 14:00

TK1038    BUDAPEŞTE – IST      20:30- 23:40

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

15 – 21 Haziran 2024  |  1990 euro

ŞEHİRLER

Prag (2) – Münih (1)– Salzburg – Hallstatt – Viyana (2) – Bratislava – Budapeşte (1)

OTELLER

 • PRAG  :      4* K+K Hotel Fenix Prague vb
 • MUNİH :  4*  Holiday Inn Munich Leuchtenbergring vb
 • VİYANA :  4* RenaissanceWien Hotel vb..
 • BUDAPEŞTE : 4* IntercityHotel  Budapest vb

1. İSTANBUL – PRAG  

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Viyana uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Viyana şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Belediye Binası, Viyana Üniversitesi,  Opera Binası, Votive Kilisesi ve Hoffburg (Kışlık Saray) görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer.  Konaklama Viyana  otelimizde.

2.Gün:   PRAG 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından güne Prag Kalesi ile başlıyoruz. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi 570 metre uzunluğunda ve 130 metre genişliğindedir. Kuruluşu 9.yüzyıla kadar giden mistik kale görenleri büyülüyor. Kale turumuz ardından bir başka tarihi ve görkemli yapı olan Aziz Vitus Katedrali’ni görüyoruz. Pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan gotik yapı, Prag’ın sembollerindendir. Tur bitimi şehri dilediğiniz gibi keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün:  PRAG – REGENSBURG – MÜNİH

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Orta Çağ’dan kalma ve 2000 yıllık bir tarihin izlerini taşıyan, 2006 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine eklenmiş olan, Ren Nehri ile Tuna Nehri’nin birleştiği noktada kurulan Regensburg’a gidiyor, Bavyera eyaletinin 4.büyük ve Almanya’nın Orta Çağ döneminden beri en iyi korunmuş bu şehirde yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih’e rotamızı çeviriyoruz. Şehir turumuzda ilk durak, etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus) 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görülecek yerler arasında. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün:  MÜNİH – SALZBURG – HALLSTATT – VİYANA   

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Doğu Avrupa’nın yemyeşil ormanlık yollarında harika manzaralar eşliğinde Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz.  Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Mey danı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için, dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, tabelaları ferforjeden yapılmış  ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi şehri keşfederken göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi Avusturya’da Viyana’nın popülerliğini devralan, insanı bir masalın tam da ortasında hissettiren Hallstatt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini yaşayacağınız dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt, aynı zamanda UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine ekli. Göl kenarında banklarda oturup kuğuları ile dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü  ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası ülkenin başkenti Viyana’ya hareket edeceğiz. Başkente varışımızla beraber günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde

5.Gün: VİYANA

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından geçmişte birçok imparatorluğun başkenti olmuş Viyana’yı keşfetmeye başlıyoruz. 2. Dünya Savaşı sırasında bir kısmı Hitler’in kişisel kütüphanesine aktarılan, 12 milyon kitaba sahip Ulusal Kütüphaneyi göreceğiz. Kütüphanenin mimarisine hayranlıkla inceledikten sonra rotamızı Opera Binası’na çevireceğiz. Bunun dışında şehir turumuz esnasında Hunderd Wassa House, Savunma Bakanlığı, Stat Park, Parlamento Binası, Viyana Opera binası dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi verilecek serbest zaman esnasında ülkenin çeşitli lezzetlerini yerinde tadabilir veya hediyelik eşyalara bakabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği vakitte buluşuyor, günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6.Gün : VİYANA  – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE

Sabah otelde aldığımız kahvaltının Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve üç ülkenin kesişme noktasında konumlanan Slovakya’nın başkenti Bratislava’yı keşfetmek üzere Viyana’ya veda ediyoruz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava’da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Tur bitimi Avrupa’nın en büyük kentlerinden Budapeşte’ye hareket edeceğiz. Şehre varışımzın ardından Budapeşte’ de yapılacak panoramik şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında. Tur bitimi otelimize geçeceğiz. Geceleme Otelimizde.

7.Gün: BUDAPEŞTE – İSTANBUL    

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Budapeşte’yi istediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceğiz saatte otelin lobisinde buluşuyor ve Istanbul’a uçmak üzere havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Prag  // Budapeşte –  İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Prag’da 2 gece, Munih’de 1 gece, Viyana’da 2 gece ve Budapeşte’de 1 gece olmak üzere toplamda 6 gece, 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış Pulu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Avusturya, Çekya bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşndan küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Çekya, Avusturya ve  girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                       Prag                         Â 2 sa 40 dk

Budapeşte                   İstanbul                   Â 2 sa 10 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Tüm ülkelerde kullanılan para birimi Euro dur

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile Avusturya, Çekya ve Polonya arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

ELEKTRİK
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

ALIŞVERİŞ
Viyana, Prag ve Varşova’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır Viyana’da fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Viyana, Prag, Varşova hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

ÖNEMLİ NOTLAR
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,990€

69,208TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat