Nepal & Hindistan HOLİ FEST | 3290 USD | Gazella Tasarladı

Asset 53
Kalkış: 21/03/2024 11 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Asya
THY Single oda fiyatı +790 USD
UÇUŞ DETAYLARI
21 - 31 Mart 2024

TK 726   İST- KATMANDU    01:10 – 10:55

TK 716  DELHİ – İST     06:55 – 11:35

21 – 31 Mart 2024 | 3.290 USD

ŞEHİRLER

KATMANDU (2), DELHİ(2),  JAİPUR (3),  AGRA (1), VARANASİ (1)

OTELLER

KATMANDU  : 5***** Aloft Kathmandu

DELHİ   : 5***** Vivanta by Taj Dwarka vb.

JAİPUR  : 5***** Radisson Blu vb

AGRA   :   5*  Ramada Plaza vb.

VARANASİ  :  5*Radisson Blu Hotel vb.

 

 

 

1. Gün : İSTANBUL – DELHİ    // 21 Mart 2024 Perşembe  

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

2.Gün: DELHİ – AGRA // 22 Mart 2024 Cuma  

Delhi’ye varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve birlikte alanda bizi bekleyen özel aracımız ile alandan kahvaltımızı almak üzere restorana hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından Agra’ ya hareket. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız.  Agra’ya varışımızın ardından “Kızıl Kale”’ olarak da bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Tac Mahal bahçelerinin yakınında, Agra’nın Kızıl Kalesi olarak bilinen kırmızı kumtaşından yapılmış bu güçlü kale, 2,5 km uzunluğundaki çevre duvarları içinde Babür hükümdarlarının imparatorluk şehrini kapsar. Şah Cihan’ın yaptırdığı Jahangir Sarayı ve Khas Mahal gibi pek çok masalsı saraydan oluşur; Diwan-i-Khas gibi seyirci salonları ve çok güzel iki cami turumuzda göreceğimiz yerler arasından bulunuyor. Tur bitiminda Agra’daki otelimize geçiyor ve dinlenmek üzere  odalarımıza yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

3.Gün: AGRA -JAIPUR    // 23 Mart 2024  Cumartesi  

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Taj Mahal ziyaretimiz için otelimizden hareket ediyoruz. Bir İngiliz lordu olan Edward Lear “Dünyada insanlar ikiye ayrılır: Tac Mahal’i görenler ve görmeyenler” derken Hindistan’daki Müslüman sanatın mücevheri ve dünya mirasının evrensel başyapıtlarından biri” olarak 1983’ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’in büyüleyici ve hayranlık uyandıran mimarisi ve dünya üzerinde yer alırken hissettirdiği zarifliğe tanık olunmasının değerini belirtiyordu. Rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz Taj Mahal turumuzun ardından öğle yemeğimizi lokal restoranda alıyor ve Jaipur’a hareket ediyoruz. Jaipur’a varışımızın ardından otel odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: JAIPUR // 24 Mart 2024   Pazar  

Sabah kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Jaipur’a varışta Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Sonrasında şehir sarayını, astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret edip, dışarıdan 5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayını göreceğiz. Uzun ve keyifli bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5.Gün: JAİPUR (Holi Festivali)  // 25 Mart 2024 Pazartesi

Kahvaltının ardından Holi Festivalinin düzenleneceği etkinlik alanına transfer olacağız ve kutlamalara katılacağız. Öğleye doğru kutlamaların bitişinin ardından otelimize döneceğiz. Öğle & akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün: JAIPUR – DELHİ – VARANASİ   // 26 Mart 2024     Salı  

Kahvaltımızın ardından özel aracımızla Delhi’de bulunan havaalanına transfer olacağız. Havalimanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak)  ve yerleşme sonrası Geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelden hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız.  Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Öğle yemeği kumanya olarak alınacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: VARANASİ – DELHİ // 27 Mart 2024 Çarşamba       

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Daha sonra otelimize dönecek ve kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrasında panoramik Varanasi turumuzu gerçekleştireceğiz. Hindistan’ın en mistik şehirlerinden birisi olan Varanasi eğitim, sanat ve el işçiliğinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Bharat Mata Tapınağı, Benaras Hindu Üniversitesi, Kashi Wishwanath göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otele dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından havaalanına transfer oluyoruz. Delhi ucumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta alanda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün: DELHİ // 28 Mart 2023 Perşembe 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından modern Delhi’yi keşfetmek üzere otelden hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi, Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binası olacaktır. Öğle yemeğimizi tur esnasında lokal restoranda alacağız. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.Gün: DELHI – KATMANDU // 29 Mart 2024 Cuma 

Sabah kahvaltının ardından Delhi havalimanına geçiyor ve yerel havayollarının tarifeli seferi ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Katmandu varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Katmandu vadisini keşfetmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Birkaç yüzyıla yayılmış mimari harikaları görebileceğimiz Hanuman Dhoka Sarayı en göz alanlardan bir tanesidir. Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından şehrin kalbi olarak sayılan Thamel’e gidiyoruz. Katmandu’nun en hareketli bölgesi olan Thamel’i gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10.Gün: KATMANDU // 30 Mart 2024 Cuma 

Kahvaltıdan sonra Katmandu gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar Meydanı’dır. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Bu büyülü ortamı ziyaret ettikten sonra küçük Tibet olarak bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret ediyoruz (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir.) Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Yemek sonrası Dünya’nın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen ve Katmandu’nun en eski tapınağında ölü yakma seremonilerini izleme fırsatı bulacağız. Bu turumuz esnasında Stupa’ya dua etmeye gelen Budistlerin ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11.Gün: KATMANDU – İSTANBUL // 31 Mart 2024 Cuma 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecek. İstanbul’a varışımızın ardından, turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Delhi/ Katmandu – İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri,
 • Delhi-Katmandu / Delhi – Varanasi / Varanasi – Delhi uçuşları ve vergileri,
 • Size özel eviniz-alan-eviniz transferleri
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • 5* otellerde kahvaltı dâhil 8 gece konaklama,
 • Öğle ve akşam yemekleri (bazı yemekler iç hat uçuşunun saatine bağlı olarak, uçakta veya kumanya olarak alınabilir),
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Taj Mahal gezisi giriş ücreti,
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,
 • Agra Kalesi giriş ücretleri,
 • Ganj Nehri turu,
 • Swyambhunath Tapınağını turu,
 • Rehberlik Hizmetleri,
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Hindistan Vize ücreti (Yeşil pasaporta da gerekmektedir)
 • Nepal Vize ücreti (Kapıda ödenmektedir, Yeşil pasaporta da gerekmektedir)
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      ü            Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                ü            Vize gerekli

Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                 Q            Delhi                     Â 6 saat 40 dk

Katmandu           Q            İstanbul                 Â 7 saat 20 dk

EKSTRA TURLAR   &  ETKİNLİKLER
Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Hindistan para birimi Hint Rupisi (INR)’dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır

SAAT DİLİMİ
Türkiye’den 2,5  saat ileridedir. .

Türkiye’de saat 12.00 iken Hinditan’da 14.30’dir.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

ELEKTRİK
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

ALIŞVERİŞ
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
3,000€

102,166TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat