MEKSİKA ve MAYA RİVİERASI Oaxaca’da ÖLÜLER GÜNÜ Festivali | 5290 USD | Gazella Tasarladı

Asset 53
Kalkış: 29/10/2024 9 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Tüm Amerika
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda fiyat farkı +990 USD
UÇUŞ DETAYLARI
29 Ekim – 07 Kasım 2024

TK 182     IST-MEXİCO CİTY       02:25  –  08:15

TK 184     CANCUN – IST       14:30 – 10:35 (+1) ( Varış 08 Kasım )

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

29 Ekim – 07  Kasım 2024   |   5290 USD

ŞEHİTLER

Mexico City  (3) –  Oaxaca (2) – Merida –  Chichen Itza & Cancun (3)

OTELLER

 • MEXİCO CİTY  :  5*  Barcelo Mexico Reforma vb.
 • OAXACA  :    Oaxaca Real Hotel vb.
 • CANCUN  :    5* Presidente Hotel Cancun vb.

1.  İSTANBUL – MEXICO CITY //29 Ekim 2024 Salı

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor.İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm deskinde buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait TK 181 sefer sayılı uçuş ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah saatlerinde Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve Teotihuacan Tapınağını keşfetmek için yola çıkıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olup antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Teotihuacan tapınaklarının yerleşimi, Orion takımyıldızının yerdeki yansıması olacak şekildedir. Aynı zamanda yerleşim, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle incelendiğinde gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimdedir. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz. Ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

2.Gün: MEXICO CITY // 30 Ekim 2024 Çarşamba

Kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mexico City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Gezimize Aztek dönemi hazinelerine, takvim taşlarına ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapan Antropoloji Müzesi ile devam edeceğiz. Turumuzun bitiminde ise otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: MEXICO CITY // 31 Ekim 2024 Perşembe

Kahvaltının ardından Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Nahuatl dilinde ‘Çiçeklerin büyüdüğü yer’  anlamına gelen Xochimilco’ya görmek için yola çıkacağız. 1987’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Xochimilco’da, Aztek döneminden beri bölgede yaşayanlar için önemli bir tarım alanı olan kanalların 180 kilometre kadarı günümüze ulaşmış. Burada çeşitli renklerle boyanmış “trajineras” adı verilen kayıklara binerek, manzaranın ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ardından yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun müzesini ziyaret edeceğiz.  Ünlü sanatçı tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Frida Kahlo’nun evini gezdikten sonra dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: MEXICO CITY – OAXACA  // 01 Kasım 2024 Cuma (Çocuklara Adanan Ölüler Günü)

Kahvaltının ardından Mexico city havalimanına gidiyoruz. Yerel havayolları ile Oaxaca’ya uçuşumuz gerçekleşecek. Oaxaca havalimanına varışta şehri keşfetmeye başlayacağız. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan Meksika’nın sanat şehri Oaxaca’da 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde manastırıyla ülkenin barok sanatının en güzel örneklerini barındıran Santo Domingo Kilisesini ziyaret edeceğiz.  Mercado 20 de Noviembre ile Mercado de Benito Juárez de göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

5.Gün: OAXACA  // 02 Kasım 2024 Cmts.  (Yetişkinlere Adanan Ölüler Günü) 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Oaxaca’da Meksika’lı bir ailenin evine ziyarette bulunacak ve ölüler günü esnasında yapılan sunaklar ve adaklar hakkında bilgi alacağız. Ayrıca Pan de Muerto denilen ölüler gününe özel olarak hazırlanan bir tür kekin tadına bakacağız. Bu ziyaretimizin ardından  otelimize tekrar dönüyor ve makyaj zamanına kadar dinleniyoruz. Rehberimizin katılımıyla Ölüler gününe için makyajlarımızı yaptıracağız. Akşamüzeri ölüler günü festivaline uygun hazırlanmış tapınakları (Pantheon) ziyaret edeceğiz, sokaklardaki dansları izleyeceğiz. Bu festivalde aileler, ölülerinin hayatlarını onurlandırmak ve onların ruhlarını dünyaya geri getirmek amacıyla bir araya gelirler ve kaybettikleri akrabalarına yiyecekler sunarak ve mezarlarını süsleyerek müzikler eşliğinde onları anmaktadırlar.  Bunu yaparken de “Catrina” kostümleri adı verilen birbirinden ilginç kıyafetler giymektedirler. Otele geri dönüşümüz gece 2’yi bulacaktır.

6.Gün: OAXACA – CANCUN  // 03 Kasım 2024 Pazar 

Kahvaltımızı kumanya olarak alıyor ve erken saatlerde havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cancun’a uçacağız. Cancun havalimanına varışımızla birlikte özel aracımızla otelimize geçiyoruz. Otelimize varışımızın ardından denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

** Yerel havayollarının uçuş müsaitliğine göre Oaxaca – Cancun uçuşu Mexico city aktarmalı gerçekleştirilebilir.

7.Gün:   CANCUN – CHICHEN ITZA – CANCUN // 04 Kasım 2024 Pazartesi  

Kahvaltının ardından, dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan ve Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı olan Chichen Itza’yı görmek üzere yola çıkıyoruz. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m’dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Tur bitimi öğle yemeğimizi alıyor ve Mayalar’ın inanışlarında kutsal birer bölge olan cenote adı verilen obruklarda daha önce yaşamadığınız türden bir yüzme deneyimi yaşayacağız. Bu büyüleyici keşiflerin ardından rotamızı tekrar Cancun’a çeviriyoruz. Cancun’a varışımızın ardın denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

8.Gün: CANCUN  // 05 Kasım 2024 Salı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından deniz, kum ve ve güneşin tadını çıkartacağız.

9.Gün: CANCUN – ISTANBUL  // 06 Kasım 2024 Çarşamba 

Kahvaltımızın ardından otelden check out işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz.

10.Gün:  ISTANBUL  // 07 Kasım 2024 Perşembe 

Sabah saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Mexico City / Cancun – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yerel Havayolları ile Mexio City – Oaxaca ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Oaxaca – Cancun ekonomi sınıfı uçak bileti Yerel havayollarının uçuş müsaitliğine göre Oaxaca – Cancun uçuşu Mexico city aktarmalı gerçekleştirilebilir.
 • Mexico City’de 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Oaxaca’da butik otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • 1 öğle yemeği,
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Covid -19 seyahat sağlık sigortası,
 • Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve tüm akşam yemekleri
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
 • Vize Ücreti (30 USD) – Yeşil pasaport sahipleri şahsen Konsolosluğa gidip başvuru yapması gerekmektedir. (Yeşil veya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi (multiple) olan misafirler Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler)
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

MEKSİKA

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      ü            Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değ

Meksika için umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Geçerli Amerika ve Shengen vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.  Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen Ankara’dan direk müracaat etmesi gerekmektedir.(yeşil pasaportlular için kişinin şahsen Ankara  veya Istanbul konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                           Mexico City                  Â 16 sa

Cancun                            İstanbul                Â 14 sa 40 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur (MXN)

Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Meksika arasında -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 04.00’tür..

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat     konuşma ücretleri oldukça yüksektir Fakat tur esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz. En meşhur yemekleri; Taco, Fajita, Gaspatcho Çorbası, Nacho ve Guacamol…

ELEKTRİK
Meksika’da 120 V; A tipi ve B tipi r kullanılmaktadır.   Gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

ALIŞVERİŞ
Meksika’dan ise geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
4,853€

168,451TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat