MEKSİKA & GUATEMALA | 4690 USD | Gazella Tasarladı

Kalkış: 22/01/2024 10 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Tüm Amerika
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda farkı +1190 USD
UÇUŞ DETAYLARI
22 Ocak – 01 Şubat 2024

TK 181     IST – MEXICO CITY        02:25  –  08:15

TK 181    CANCUN – IST                  14:30 – 10:35(+1)

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

22 Ocak – 01 Şubat 2024 | 4690 USD

ŞEHİRLER

Mexico City  (3) –  Antigua (2) – Atitlan Gölü (1) – Guatemala City (1)

Tulum & Playa Del Carmen – Chichen Itza – Cancun (2)

OTELLER

 • MEXİCO CİTY :  5* Barcelo Mexico ReforMa vb
 • ANTİGUA :         4* Hotel Camino Real Antigua vb.
 • ATITLAN :          4* Hotel Atitlan vb.
 • GUATEMALA : 5* Barcelo Guatemala City
 • CANCUN  :        5* Presidente Intercontinental   vb.

1.  İSTANBUL – MEXICO CITY

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm deskinde buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah saatlerinde Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve kahvaltımızı yapmak üzere konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz. (check in yapılmayacak, check in işlemleri saat 16:00’dan sonra otel kabul etmektedir). Kahvaltımızı yaptıktan sonra Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Nahuatl dilinde ‘Çiçeklerin büyüdüğü yer’  anlamına gelen Xochimilco’ya görmek için yola çıkacağız. 1987’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Xochimilco’da, Aztek döneminden beri bölgede yaşayanlar için önemli bir tarım alanı olan kanalların 180 kilometre kadarı günümüze ulaşmış. Burada çeşitli renklerle boyanmış “trajineras” adı verilen kayıklara binerek, manzaranın ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Tur bitimi şehir merkezine dönüyor ve Meksika’nın dünyaca ünlü yemeği olan Taco’larını tatmak üzere yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından Dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün: MEXICO CITY

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Aztek dönemi hazinelerine, takvim taşlarına ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapan Antropoloji Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana geçiyoruz. Yemek bitimi Frida Kahlo müzesini ziyaret etmek üzere yola çıkacağız. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Frida Kahlo’nun evini gezdikten otelimize transfer olacağız.  Konaklama otelimizde.

3.Gün: MEXICO CITY 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Teotihuacan Tapınağını keşfetmek için yola çıkıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olup antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Teotihuacan tapınaklarının yerleşimi, Orion takımyıldızının yerdeki yansıması olacak şekildedir. Aynı zamanda yerleşim, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle incelendiğinde gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimdedir. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz. Tur bitimi Mexico City şehir merkezine dönüyor ve öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.  Yemeğin ardından rehberimizin vereceği buluşma saatine kadar şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: MEXICO CITY – GUATEMALA CİTY – ANTİGUA

 

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Guatamala City uçuşumuzu yapıyor ve varışımızın ardından yaklaşık 1 saatlik mesafedeki Antigua’ya gitmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Antigua’ya varışımızla birlikte otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: ANTIGUA

Kahvaltının ardından Antigua’yı tanımaya başlıyoruz. 1979 yılında İnsanlığın Kültür Mirası ilan edilen Antigua, İspanyol Barok karışımı mimarisi ve birçok sömürge dönemi kilise kalıntısı ile ünlü bir şehirdir. Şehrin sokaklarında keyifle gezimizi yapacak, Kolonyal Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimiz sonrasında kahve çiftliği ziyaretimiz olacak, dünyanın en iyi kahvelerinden birisinin nasıl üretildiğini görecek ve kahvelerin tadına bakacağız. Turumuzun sonrasında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6.Gün: ANTIGUA  – SAN JUAN LA LAGUNU- GUATELAMA CİTY

Erken kahvaltımızın ardından San Juan Lagunun’da keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Lagunun etrafında sonra derece organize olmuş köyleri ziyaret edecek, burada üretilen çikolata workshop’una katılacağız. Köylerde ayrıca tekstil ürünlerinden de alabilirsiniz. Sonrasında bir doğa harikası Atitlan Gölüne gidecek, doğanın içinde bulunan otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: ATITLAN GÖLÜ – CHICHICASTENANGO – GUATEMALA CITY 

Erken kahvaltımızın ardından Amerika kıtasının en büyük açık hava pazarı  Chichicastenango’ya gidiyoruz. Adate renklerin festivali gibi bir Pazar yeri gezecek ve alış veriş yapma imkanı bulacağız. Eski bir maya tapınağı üzerine kurulan 400 yıllık kiliseyi gezecek ardından alışveriş için bolca zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde buluşuyor ve başkent Guatemala City’e hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün: GUATELAMA CİTY– CANCUN

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları Cancun’a uçuyoruz. Varışımızın arından havalimanında bizi bekleyen aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşecek. Check in işlemlerinin ardından deniz ve güneşin tadını çıkartacağız. Konaklama Cancun otelimizde.

9.Gün: CANCUN – CHICHEN ITZA – CANCUN 

Kahvaltı sonrası Dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan ve Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı olan Chichen Itza’yı görmek üzere yola çıkıyoruz. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m’dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Tur bitimi Mayalar’ın inanışlarında kutsal birer bölge olan cenote adı verilen obruklarda daha önce yaşamadığınız türden bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Bu büyüleyici keşiflerin ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Cancun otelimizde.

su_heading size=”14″ align=”left”]10.Gün: CANCUN  – İSTANBUL[/su_heading]

Kahvaltımızın ardından otelden check out işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 181 sayılı tarifeli seferi ile saat İstanbul’a uçuyoruz.

su_heading size=”14″ align=”left”]11.Gün: İSTANBUL[/su_heading]

Sabah saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Mexico City / Cancun – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yerel Havayolları ile Mexio City – Guatemala City / Guatemala City – Cancun ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Mexico City’de 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Antigua’da 4* superior otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Guatemala City’de 5* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Atitlan 4* superior otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 5* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tüm kahvaltılar, 5 öğle ve 2 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat sigortası,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
 • Vize Ücreti (Meksika için)

Yeşil pasaport sahipleri şahsen Konsolosluğa gidip başvuru yapması gerekmektedir. (Yeşil veya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi (multiple) olan misafirler Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler)

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

MEKSİKA

Umumi Pasaport                    Vize gerekli

Yeşil Pasaport                    Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                   Vize gerekli değil

GUTEMALA

Umumi Pasaport                    Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                          Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                   Vize gerekli değil

 

Meksika için umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Geçerli Amerika ve Shengen vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.  Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen Ankara’dan direk müracaat etmesi gerekmektedir.(yeşil pasaportlular için kişinin şahsen Ankara  veya Istanbul konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                         Mexico City              Â 15 sa 50 dk

Cancun                          İstanbul                Â 14 sa 40 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla me

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur (MXN)

Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile Meksika arasında -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 04.00’tür..

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat     konuşma ücretleri oldukça yüksektir Fakat tur esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz. En meşhur yemekleri; Taco, Fajita, Gaspatcho Çorbası, Nacho ve Guacamol…

ELEKTRİK
Meksika’da 120 V; A tipi ve B tipi r kullanılmaktadır.   Gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

ÖNEMLİ NOTLAR
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
4,424€

139,009TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat