Kuzey TAYLAND – LAOS | THY ile | 2990 USD | Gazella tasarladı

Kalkış: 07/11/2024 9 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Uzak Doğu
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda fiyatı + 590 USD
UÇUŞ DETAYLARI
12 – 20 Ekim 2024

TK 58   İstanbul- Bangkok       16:25 – 06:05

TK 69   Bangkok  –  İstanbul    23:05 – 05:15 +1

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

12 – 20 Ekim 2024 |  2990 USD

10 – 18 Kasım 2024 |  2990 USD

06 – 14 Aralık 2024 |  3090 USD

ŞEHİRLER

Bangkok (2) – Chiang Rai (1) – Chiang Mai (1) – Luang Prabang (2)

OTELLER
 • BANGKOK :  5*   Mövenpick Hotel Sukhumvit  vb.
 • CHANG RAI :  5* The Heritage Chiang Rai Hotel vb.
 • CHANG MAI :  5* The Empress Premier Hotel vb.
 • LUANG PRABANG:  5* The Grand Luang Prabang vb.
1. Gün : İSTANBUL – BANGKOK   

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma noktamızda buluşup check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bangok’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz…

2.Gün: BANGKOK – CHIANG RAI     

Yaklaşık 10 saat süren bir yolculuğun ardından Bangkok’a varıyoruz. Bangkok havalimanına ulaşmamızın ardından uçak değiştirip Chaing Rai’ye hareket edeceğiz. Chiang Rai’ye varmamızla birlikte alandan ayrılıp şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Mavi Tapınak olarak da bilinen Wat Rong Suea Ten tapınağı olacak. Göz alıcı safir rengi ve altın süslemeleriyle şehrin en yeni tapınağıdır. Ardından, ulusal sanatçı Thawan Duchanee tarafından yaratılan yapı kompleksi, BaanDam’ı (Kara Ev) ziyaret ediyoruz. Bu yapı modern tasarımlarla  geleneksel Kuzey Tayland binalarının harmanlanmış halidir. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: CHIANG RAI   – CHIANG MAI    

Erken kahvaltının ardından Tayland’ın en popüler destinasyonlarından biri olan   yağmur ormanlarıyla, tapınaklarıyla, gece pazarlarıyla ve kabileleri ile ünlü Chiang Mai’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Chiang Mai’ye varıyor ve şehri keşfetmeye başlıyoruz. Öncelikle şehrin 15 km kadar dışında yer alan Kuzey Tayland’ın en ünlü tapınağı Wat Phrathat Doi Suthep’i ziyaret ediyoruz.  Wat Suan Dok ve Wat Chide Luang turumuzda ziyarete edeceğimiz diğer tapınaklardır. Turlarımızın ardından Chiang Mai’nin ünlü sokak pazarını ziyaret edeceğiz. Tayland ipeği, gümüşü, antikaları, sanatı, kıyafetleri, ayakkabıları, sokak lezzetleri dahil olmak üzere akla gelebilecek her şeyin satıldığı bu pazarda keyifli anlar yaşayacağız. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: CHIANG MAI  – LUANG PRABANG  

Erken kahvaltının ardından Laos’un en önemli şehirlerinden biri olan Luang Prabang’a uçmak üzere havalimanına transfer olacağız. şehri keşfetmeye başlayacağız. Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edecek t Hmong, Lowland, Khmu gibi birbirine benzer ama farklı etnik kökene sahip insanları tanıma fırsatı bulacağız. Turların bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

5.Gün: LUANG PRABANG

Kahvaltımızı otelimizde alıyor ve şehir turumuz için hareket ediyoruz. Belkide Güneydoğu Asya’nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang gezimizde şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve Wat Xieng Thoung’u gezeceğiz. Ardından şehrin yüksek noktalarından birinde gizli kalmış bir stupa’yı göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından akşam pazarını gezecek şehri ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

6.Gün: LUANG PRABANG – BANGKOK  

Erken kahvaltının ardından Bangkok’a uçmak üzere Luang Prabang havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının uçuşu ile beraber Bangkok’a varıyor ve Bangkok’u keşfetmek üzere alandan ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda , Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7.Gün:  BANGKOK

Bangkok’da ilk ziyaretimiz yüzen çarşı olacak. Yaklaşık 1,5 saat yolculuğun ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıya varmış olacağız. Su kanalları arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda el emeği eserler, çeşitli hediyelik eşyalar ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Tur bitimi öğle yemeğimizi alıyor ve güne kanallar turu ile devam ediyoruz. Bu turla beraber Bangkok’u farklı açıda görmüş olacağız. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

8.Gün: BANGKOK – ISTANBUL   

Kahvaltının ardından şehri keşfetmek için bolca zamanımız olacak. Sonrasında rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşuyor ve İstanbul’a uçmak üzere havalimanına transfer olacağız. Yeni güne uçakta giriyoruz.

9.Gün: ISTANBUL  

İstanbul’a varışımıza takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Bangkok – Chiang Rai / Chang Mai – Luang Prabang ve Luang Prabang – Bangkok arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergiler
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Bangkok’da 2 gece, Chiang Rai’de 1 gece, Chiang Mai’de  1 gece ve Luang Prabang’da  2 gece olmak üzere toplamda 6 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • 2 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri olmak üzere turlar esnasında gerekli tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Laos Vize ücreti (52 USD)
 • Dahil olan yemekler esnasında içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Covid-19 Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

TAYLAND İÇİN

Umumi Pasaport                û            Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                     û            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu              û            Vize gerekli değil

LAOS İÇİN

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      ü            Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                ü            Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Tayland’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul          Q                    Bangkok            09 sa 40 dk

Bangkok         Q                    İstanbul               10 sa 20 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Tayland para birimi Baht (THB) dır.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda .

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.

ELEKTRİK
Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

ALIŞVERİŞ
Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
2,743€

95,211TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat