Kurban’da KORE | Asiana ile | 2525 USD

Kalkış: 15/06/2024 6 gün Tur Kapasitesi 25 Kişi Uzak Doğu
ASIANA Single oda farkı +250 USD
UÇUŞ DETAYLARI
15 – 21 Haziran 2024

OZ 552    IST – SEUL            varış  09:40

OZ 551   SEUL  – IST     09:35 – 15:40  +1

15 – 21 Haziran  2024 |   2525 usd

ŞEHİRLER

BUSAN (2) – (SEUL  (3) 

OTELLER

 • BUSAN :       3*  Ibis Ambassador Busan City vb
 • SEUL :          3*  Ramada Donddameun Hotel vb

1.Gün: İSTANBUL –SEUL

Siz değerli Kâşiflerimiz ile saat 15.00’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.20’de Asiana Airlines OZ 552 sefer sayılı uçakla Kore’nin başkenti Seul’e uçuyoruz. Gecelememiz uçakta.

2.Gün: SEUL – BUSAN 

Yerel saatle 09.35’te Incheon Havalimanı’na varışımızın ardından tren istasyonuna hareket ediyoruz. Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore’nin ikinci büyük şehri Busan’a varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla bir liman kenti olan Busan’da panoramik turumuzu tamamladıktan sonra şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı’nı ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

 

3.Gün: BUSAN 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ülkenin en ünlü plajlarından biri olan ve APEC (AsyaPasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haundae Plajı’nda trenle kısa bir gezi yapıp Busan’un muhteşem manzarasına tanıklık ettikten sonra 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı’nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Türkiye burada yatan 462 şehit ile ABD ve İngiltere’den sonra üçüncü ülke. Rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeğimizi yiyip otelimize döneceğiz.

4.Gün:  BUSAN – GYEONGCU – SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongcu’yahareket ediyoruz. İlk olarak Kore’nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı’nın mimaribecerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından 7. yüzyılda Silladöneminde inşa edilmiş olup Asya’daki ve hatta muhtemelen dünyadaki hayatta kalan en eski astronomik gözlemeviolan Cheomseongdae’yi ziyaret edeceğiz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan,ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti’nde bir gezinti ardından. Seul’e hareket ediyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

5.Gün:  SEUL 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından önce “Winter Sonata” filminin çekildiği muhteşem mazarasıyla ünlü NamiV Adası’nı, sonra 174 metrelik bir mesafe boyunca uzanan ve ülkedeki en uzun cam yapı olan Sonyanggang Skywalk’ta yürüyeceğiz. Dünya kozmetik devi olan Kore’de bir kozmetik dükkanı ziyaret edeceğiz. Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi’ni ziyaret ettikten sonra Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz.

6.Gün: SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından içeriğinde bulunan C vitamini, B12 vitamini ve fosfor sayesindeantioksidan özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olup hem hücresel düzeyde stresi kontrol altına alanhem de kansere karşı koruyucu özelliği olan Gingseng bitkisi ile yapılan ürünlerin bulunduğu Gingseng Dükkanına gideceğiz. 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Diğer ülkelerde havalimanı ya da sınır kapılarında bulunan dutyfree (vergisiz alışveriş) noktaları, bu ülkede şehrin içerisinde bulunur. Bir Duty-Free Mağzasını ziyaret ettikten sonar yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

7.Gün:  SEUL – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Saat 09.35’te AsianaAirlines’ın Türk Hava Yolları ortak seferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile15.40’ta İstanbul’a varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Asiana Airlines tarifeli seferi ile İstanbul – Seul – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergi ve harçları,
 • Uçak bileti işlem ücreti,
 • Busan’da 2 gece 3*ibis Ambassador Busan City Centre veya benzeri bir otelde konaklama,
 • Seul’de 3 gece 3*Ramada Hotel Dongdaemun Hotel veya benzeri bir otelde konaklama,
 • Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı,
 • Otellerde alınacak 5 akşam yemeği,
 • Kore’deki tüm transfer ve ulaşımlar,
 • Seul – Busan ekonomi sınıf KTX Tren bileti,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve MORE WORLD TRAVEL uzman rehberlik hizmeti,
 • 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won)
 • Q-Code (Karantina Bilgileri Ön Giriş Sistemi Karekodu) (ücretsizdir)
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
 • Bahşişler (Yerel rehber ve şoföre verilmek üzere kişi başı 30 USD tur sonunda toplanacaktır.)
 • Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
 • Kişisel giderler,
 • 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize:

Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında yapılan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na göre resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri olan Türk vatandaşları, turizm, transfer ya da iş seyahati maksadı ile yapacakları karşılıklı ziyaretlerde vizeden muaf olarak 90 güne kadar ikamet edebilmektedirler. Vize muafiyeti Kore’ye turistik veya ticari amaçları dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir.

 

Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.

Türkiye gibi vizesiz giriş için uygun ülke vatandaşlarının Kore Cumhuriyeti’ne giden uçuşa veya gemiye binmek için KETA (Kore – Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Online K-ETA formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkan ekranda 10.300 KRW (Kore Won’u) kredi kartınız ile ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 17 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü K-ETA şartından muaf tutulmuştur.

3 Temmuz 2023 tarihinden sonra alınan K-ETA onayları 3 yıl geçerlidir.

Resmi sitesindeki bilgiye göre K-ETA formu onayı 72 saatten

SAĞLIK
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                   Seul                       Â 10 sa 05 dk

 

EKSTRA TURLAR  ETKİNLİKLER
Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Güney Kore para birimi (KRW)’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

ELEKTRİK
Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

ALIŞVERİŞ
elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Martinik Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Martinik Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Martinik Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur  Paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Martinik Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
2,299€

79,800TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat