İNGİLTERE – İSKOÇYA | 2290 EUR | Gazella Tasarladı

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 15/10/2024 5 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Avrupa
THY EV-ALAN-EV TRANSFERİ Single oda farkı +495 EUR
UÇUŞ DETAYI

15 - 19 Ekim 2024

TK 1979          İST – LONDRA               07:45 – 09:45

TK 1346          EDİNBURG  – İST        16:50 – 23:10

 

 

DİĞER KALKIŞ TARİHLERİ – KİŞİ BAŞI FİYATLARI

15 – 19  Ekim 2024  |   2290 eur

 

ŞEHİRLER

LONDRA  (2) –  EDİNBURG (2)

OTELLER

 • LONDRA : 4* Thistle London Marble Arch  vb
 • EDİNBURG : 4*  Leonardo Royal Edinburgh Haymarket vb.

1. Gün: İSTANBUL- LONDRA       

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Londra’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanında karşılanma. Ardından Londra gezimiz ile programımıza başlıyoruz. Big Ben, Westminster Sarayı, 135 metre yüksekliğindeki London Eye, Thames Nehri, Shakespeare’in oyunlarını yazdığı, Elizabeth dönemine ait bir oyun evi olan Shakespeare’s Globe, meşhur ve büyüleyici Hyde Park şehir turu esnasında göreceğimiz yerler arasında olacak. Dolu dolu geçen ve Londra’nın sembol noktalarını göreceğimiz turumuzun ardından, otele transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün :  LONDRA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Tarihi Stonehenge Anıtını ziyaret ediyoruz. Amesbury’nin 3 kilometre batısında bulunan tarih öncesi yapı, 4 metre yüksekliğinde, yaklaşık 25 ton ağırlığındaki taşlardan oluşmaktadır. Stonehenge Anıtı’na yaptığımız ziyaretin hemen ardından Bath şehrine doğru yola çıkıyoruz. Adını şehirde bulunan ünlü ve tarihi kaplıcalardan alan şehir, ünlü ve tarihi kaplıcalarının yanı sıra tarihi binaları ve kiliseleriyle de bizleri büyülemek için bekliyor. Yürüyerek dolaşmamıza uygun olan bu şehri keşfetmemizin ve tarih kokan sokaklarını gezmemizin ardından Londra’ya dönüyoruz. Otelimize transfer. Konaklama ve eşsiz Londra sokaklarını bir de gece keşfetmemiz için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. GÜN:  LONDRA-EDİNBURGH 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Edinburgh’a yapacağımız uçuşumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına transfer. Edinburgh’a varmamızın ardından şehrin sokaklarına çıkıp turumuzun ilk adımına başlıyoruz. İlk durağımız akıllara durgunluk verecek Edinburgh Kalesi oluyor. İskoçya’nın en önemli turistik noktalarından biri olan kaleyi gezdikten sonra kendimizi Edinburgh’un ünlü sokaklarına atıyoruz. İlk olarak Old Town ile başlıyoruz, yüzyıllar önce inşa edilmiş binaları ve dar sokaklarıyla bizi adeta yüzyıllar öncesine götürecek olan bu sokakları keşfetmemizin ardından, Edinburgh’un eski ana caddesini oluşturan Royal Mile’e doğru hareket ediyoruz. Turumuzun bitiminde Edinburgh’u dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN:   EDİNBURGH

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Glasgow’a doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; Glasgow Katedrali, 15. Yüzyılda kurulan ve şehrin en eski parkı olan Glasgow Green Parkı, İskoçya’nın en popüler ziyaret merkezlerinden biri olan Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi’ni görüyoruz. Glasgow’un turistik cazibelerine yaptığımız ziyaretin ardından Edinburgh’a dönüyoruz. Edinburgh’a döndükten sonra dileyen misafirlerimiz şehri dilediği gibi keşfedebilir. Konaklama otelimizde.

5. Gün: EDİNBURGH-İSTANBUL  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Londra-Edinburgh  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Londra-Edinburgh arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Londra’da 2 gece ve Edinburgh’da 2 gece olmak üzere toplamda 4 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İngiltere Vize Ücreti ( yeşil pasaporta da gerekmektedir )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport                ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                     ü            Vize gerekli

Hizmet Pasaportu              ü            Vize gerekli

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
İngiltere’ye ve İskoçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                Q           Londra               Â 4 saat

Edinburgh             Q            İstanbul             Â 4 sa 30 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

İngiltere’de ve İskoçya’da kullanılan para birimi İngiliz Sterlini

Seyahatiniz için yanınıza İngiliz Sterlini almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile İngiltere arasında Kış saati uygulaması sırasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 09.00’dur. Avrupa’da Yaz saati uygulamasına geçildiği dönemde saat farkı 4 saat olacaktır

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

ELEKTRİK
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

ALIŞVERİŞ
Ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
2,290€

79,641TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat