Hindistan HOLİ FESTİVALİ | 2150 USD | Gazella Tasarladı

Asset 53
Kalkış: 23/03/2024 7 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Asya
THY Single oda fiyatı +590 USD
UÇUŞ DETAYLARI
23 - 30 Mart 2024

TK 716   İST- DELHİ    20:50 – 05:15

TK 717  DELHİ – İST     06:55 – 11:35

23 – 30 Mart 2024 | 2.150 USD

ŞEHİRLER

JAİPUR (3),  AGRA (1), DELHİ(2)

OTELLER

JAİPUR  : 5* Holiday Inn City Center vb.

AGRA   :   5*  Ramada Plaza vb.

DELHİ   : 5* Vivanta by Taj Dwarka vb.

1. Gün : İSTANBUL – DELHİ    

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

2.Gün: DELHİ-JAİPUR   

Delhi’ye varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve bize özel aracımızla Jaipur’a hareket ediyoruz. Jaipur’a varışta Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Sonrasında şehir sarayını, astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret edip, dışarıdan 5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayını göreceğiz. Uzun ve keyifli bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün:  JAİPUR (Holi Festivali)   

Kahvaltının ardından Holi Festivalinin düzenleneceği etkinlik alanına transfer olacağız ve kutlamalara katılacağız. Öğleye doğru kutlamaların bitişinin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4.Gün: JAIPUR   

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Amber Kalesi ya da bilinen ismi ile Amer Fort, Hindistan’ın Jaipur şehrinde yer alan ve manzarası ve mimarisi ile görenleri büyüleyen bir yapı olan bu tarihi kale şehrin ve bölgenin en ünlü yapılarından biri kabul edilmektedir. Muhteşem Amer Kalesi, uçuk sarı, kırmızı kumtaşı ve beyaz mermer ile inşa edilmiş geniş bir saray kompleksidir. Jaipur’un simgelerinden biri olan Amber Kalesi, aynı zamanda Rajasthan’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren beş kaleden biridir. Fillerle gideceğimiz kalede anılarımıza unutulmaz anlar k ekleyeceğiz.   Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5.Gün: JAİPUR (Holi Festivali)  // 25 Mart 2024 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Agra’ya varışımızla birlikte UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından ve ölümsüz aşkın sembollerinden birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.  Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün: DELHİ   

Sabah kahvaltının ardından Eski Delhi’yi keşfetmek üzere otelimizden hareket edeceğiz. Keşfedeceğimiz yerler içinde Jama Mescid, Rikshaw Ride, Chawri Bazar, Chandani Chowk (Allah Wali Chorangi), Red Fort, Gurudwara Sis Ganj Sahib, Kinari Bazar, Gold & Silver Market (Dariba Kalan), Spice Market ( Khari Baoli),  olacak. Uzun ve keyifli bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: DELHİ – İSTANBUL    

Kahvaltımızı kumanya şeklinde alarak havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecek. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Delhi / Delhi – İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri,
 • Size özel eviniz-alan-eviniz transferleri
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • 5* otellerde kahvaltı dâhil 6 gece konaklama,
 • 6 akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Taj Mahal gezisi giriş ücreti,
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,
 • Agra Kalesi giriş ücretleri,
 • Rehberlik Hizmetleri,
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Hindistan Vize ücreti (Yeşil pasaporta da gerekmektedir)
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                      ü            Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                ü            Vize gerekli

Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                 Q            Delhi                     Â 6 saat 40 dk

EKSTRA TURLAR   &  ETKİNLİKLER
Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Hindistan para birimi Hint Rupisi (INR)’dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır

SAAT DİLİMİ
Türkiye’den 2,5  saat ileridedir. .

Türkiye’de saat 12.00 iken Hinditan’da 14.30’dir.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

ELEKTRİK
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

ALIŞVERİŞ
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
1,954€

65,959TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat