Güney Amerika’nın Ritmi BREZİLYA & ARJANTİN | 4990 USD | Gazella Tasarladı

Gazella Logo RGB 2020-10-04
Kalkış: 06/04/2024 9 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Tüm Amerika
THY Ev-Alan-Ev Transferi Single oda fiyatı +890 USD
UÇUŞ DETAYLARI
06 - 15 Nisan 2024

TK 193     IST- SAO PAOLO                  13:25- 20:45

TK 16       BUENOS AIRES – IST          23:55 – 22:40 +1

TARİHLER-KİŞİ BAŞI FİYATLARI

06 – 15 Nisan 2024 |  4990 USD

15 – 24 Haziran 2024 |  4990 USD

ŞEHİRLER

Sao Paulo (1) – Rio de Janerio (3) – Iguazu (2) – Buenos Aires (2)

   

OTELLER

 • SAO PAOLO :  4* The hotel Belas Artes vb
 • RIO DE JANERIO:  4* Windsor Hotel vb
 • IGUAZU : 5* Iguazú Grand Resort Spa vb.
 • BUENOS AIRES :  5* Hotel 725 Continental vb.

TURUN ARTILARI

 • Tangonun sert ve tutku dolu ezgilerinden sambanın kıvrak ve neşeli havasına nasıl büründüğünüzü anlayamayacağınız, dansın topraklarında eğlenceli bir yolculuk gerçekleştireceğiz.
 • Arjantin’in “güzel havalı” şehri Buenos Aires’te; bizim gibi kendisini şehrin güzel atmosferine bırakan, sanki dünyanın en büyük bulvarı olduğunu ispat etmek istermişçesine şehir merkezinde boylu boyunca uzanan 9 Temmuz Bulvarı’nda yürüme şansımız olacak.
 • Kendine özgü tasarımı ve mimarisiyle, görenlere modern ölçülerde bir sanat şöleni yaşatan; diğer mimarları kıskandıracak güzellikte Başkanlık Binası ve Belediye Binasını ziyaret edebileceğiz.
 • Sokaklarında yol kenarlarının resimlerle bezendiği yürürken sizi açık hava sergisinde hissettiren Arnavut kaldırımlı caddelerle sarılmış San Telmo, La Boca ve La Recolata şehirlerini yakından göreceğiz.
 • Arjantinliler’in “Evita”sı, güzelliğiyle olduğu kadar idealleriyle de hatırlanan, adına filmler müzikaller yapılan First Lady Eva Peron’un mezarına ziyarette bulunacağız.
 • Ağaçların gölgesi altında Parana Deltası’nda nehir turu ve yuvarlak taş döşeli yollarıyla kolonyal mimarinin gözde ev sahipleri Tigre ve San Isidro şehirleri gezeceğiz.
 • Dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar ile şehrin kolonyal bölgelerini tanıma ve sambanın kalbinin attığı, Rio Festivali’nin ev sahibi Sambodromo’yu keşfedeceğiz.
 • Arjantin ve Brezilya arasında mavi bir sınır çizgisi gibi uzanan, görkemli şelaleleriyle başınızı döndüren Iguazu Şelaleleri’nde Arjantin ve Brezilya Ulusal Parkları’nın ayrı ayrı gezilmesi ve tekne turu ile Iguazu Şelaleleri’nin en etkileyici noktalarından olan Şeytan Boğazı’nı yakından görebileceğiz.
 • Macuco Safari ile İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varıp, bizi heyecan dolu bir maceraya götürecek olan eşsiz bir tekne turu yapacağız.
 • Samba ve festival kelimelerinin en çok yakıştığı şehir Rio de Janerio’da şehri kucaklayan Kurtarıcı İsa Heykeli’nin altında eğlence şehri Rio’yu izleme keyfini yaşayacağız.
 • Teleferikler ile Sugar Loaf’a çıkacak ve şehrin muhteşem manzarasına tanık olacağız..

1. İSTANBUL – SAO PAULO  

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Sao Paulo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün: SAO PAULO – RIO DE JANERIO   

Kahvaltının ardından Sao Paulo turumuza başlıyoruz. Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu tur esnasında göreceklerimiz arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıp Rio de Janerio uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: RIO DE JANERIO  

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir merkezine transfer oluyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve sambanın kalbi Sambodromo’yu ayrı ayrı ziyaret edeceğiz. Gezinin bu bölümünde ülkedeki Portekiz hâkimiyeti döneminden kalma Portekiz Kraliyet Okuma Odası’nı da gezeceğiz. Büyüleyici bir atmosfere sahip Colombo Pastanesi’nde kısa bir molanın ardından turumuzun ilk bölümünü tamamlamış olacağız. Öğle yemeğinde, yerel bir restoranda Brezilya’nın geleneksel mangal tatlarını tadacağız.  Yemek sonrası serbest zaman.  Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp, dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: RIO DE JANERIO  

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olan, 40 m uzunluğundaki Christ the Redeemer (Kurtarıcı İsa) Heykeli’nin tüm Rio de Janeiro’ya tepeden baktığı Corcovado Tepesi’ne gidiyoruz. Bu gezinin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Günün kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.Gün: RIO DE JANERIO – IGUAZU   

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Foz de Iguaçu’ya (Brezilya) hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguaçu Milli parkına hareket ediyoruz. İguazu şelalelerinin büyük bir çoğunluğu Arjantin sınırları içinde yer almasına rağmen şelaleleri en iyi açıdan görme ve manzaranın tadını çıkarma fırsatı  Brezilya kısmında yakalanmaktadır.  Şelalelerden San Martin, Adem & Havva ve diğer bir çoğunu göreceğimiz bir patika yürüyüşünden sonra en görkemli şelale olan Şeytan Boğazının  döküldüğü noktaya ulaşıp şelalenin heybetini yakından deneyimleyeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra milli parktan ayrılıp yüzlerce kuş çeşidini gözlemleyeceğimiz Kuş Parkı ziyaretini gerçekleştireceğiz.  Gezimizin ardından Brezilya-Arjantin sınır kapısından geçiş işlemlerini tamamlayıp konaklayacağımız  otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

** Yerel havayollarının müsaitliğine göre Rio de Janerio – Iguazu uçuşu Sao Paulo aktarmalı gerçekleştirilebilir.

6.Gün: IGUAZU 

Kahvaltının ardından UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerinin Arjantin tarafındaki yürüyüş parkurlarını tamamlayacağız. Bir gün önce Brezilya tarafından gözlemlediğimiz şelaleleri bu sefer  döküldükleri yerden yani en yakın noktalardan  ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda alıp şelalelerdeki son aktivitemiz olan Macuco safari ile için parkın içinde kısa bir yolculuk yapacağız. Bu turumuzda İguazu nehri kıyısına ulaşıp sürat tekneleri ile şelaleleri yakından deneyimleyeceğiz. Tekneler ile şelalelerin altına girdiğimizde Şelaleler üstünüze doğru dökülürken hissedeceğiniz adrenalin eşi benzeri olmayan bir deneyimle birleşecek. Hazırlanın tamamen ıslanacaksınız. Macuco safarinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: IGUAZU – BUENOS AIRES

 Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemeğim ardından Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyor ve otelimize geçiyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.Gün: BUENOS AIRES – TIGRE – BUENOS AIRES

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San Isidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyor olacağız. Yemeğin ardından özel aracımız ile Buenos Aires’e dönüyor ve Arjantinli sanatçıların eserleri ile beraber Renoir ve Monet gibi Avrupalı ressamların da eserlerinin bulunduğu Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz.  Bu keşfimizin ardından “Güney Amerika’nın Paris’i” namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semtine gideceğiz. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Akşam ise bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekânda alıyoruz. Yemek bitimi otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

9.Gün: BUENOS AIRES – ISTANBUL   

Kahvaltının ardından check out saatine kadar serbest zaman. Check out işlemlerini gerçekleştirdikten sonra kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi akşam yemeğini almak üzere yerel bir restorana gideceğiz. Yemek bitimi havalimanına transferimiz gerçekleşecek.  Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz Sao Paulo stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saat, 30 dakikalık bir bekleme olacak uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

10.Gün: ISTANBUL  

İstanbul varıyoruz ve size özel araç transferimiz ile gezimiz sona eriyor; tekrar görüşmek dileğiyle…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Sao Paulo /  Buenos Aires – İstanbul  ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan  (Dönüş Sao Paulo stoplu olacak, 1 sa 30 dk’lık bir bekleme var)
 • Sao Paulo – Rio de Janeiro, Rio de Janeiro – Iguazu ve Iguazu – Buenos Aires arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri (Yerel havayollarının müsaitliğine göre Rio de Janerio– Iguazu uçuşu Sauo Paulo aktarmalı gerçekleştirilebilir)
 • Kişiye özel ev– alan – ev transferi
 • 4* ve 5* otellerde Sao Paulo’da 1 Gece, Rio de Jenerio’da 3 Gece, Iguazu’da 2 Gece, Buones Aires’de 2 Gece olmak üzere toplamda 8 gece kahvaltı dahil konaklama
 • 5 Akşam ve 7 öğle yemeği (uçuş saatlerine göre uçuş günleri öğle yemekleri kumanya olarak verilebilir)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • Iguazu Şelalelerinde hem Arjantin, hem Brezilya Ulusal Parklarına giriş ücretleri
 • Buenos Aires’te tango gösterisi
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
Umumi Pasaport                 û             Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

** TC pasaportu taşıyanlar için geçerlidir. Farklı bir pasaport ile seyahat edilecekse bilgi verilmesi gerekmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul       –    Sao Paulo                Â 13 sa 45 dk

Buenos Aires    –      İstanbul                Â 16 sa 20 dk

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ
Arjantin para birimi Argentine Peso (ARS)’dir.

Brezilya para birimi Brazilian Real (BRL)’dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
Her iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Arjantin ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.

ELEKTRİK
Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

ALIŞVERİŞ
Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano’daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
4,752€

149,315TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat