GÜNEY AFRİKA & VIKTORIA ŞELALELERİ & BOTSWANA SAFARİ | 4190 USD | Gazella Tasarladı

Kalkış: 28/01/2024 8 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Afrika
THY EV-ALAN-EV TRANSFERİ Single oda fiyatı +690 USD
UÇUŞ DETAYLARI
20 - 28 Ocak 2024

TK 44   İST – CAPE TOWN                  02:25 – 12:00
TK 43  JOHANNESBURG –  İST        19:15 – 05:55 +1

TARİHLER – KİŞİ BAŞI FİYATLARI

28 Ocak – 05 Şubat 2024  |  4190 Usd

06 – 14 Nisan 2024   |  4190 Usd

15 – 23 Haziran 2024  |  4190 Usd

ŞEHİRLER

Cape Town (3) – Johannesburg (1) –  Zimbabwe (2) – Botswana (1)

OTELLER

 • CAPE TOWN :  5* Hyatt Hotel vb.
 • JOHANNESBURG : 4* Da Vinci Hotel vb
 • ZIMBABWE : Ilala Lodge vb.
 • BOTSWANA :  Cresta Mowana Lodge vb.

1.Gün  İSTANBUL – CAPE TOWN 

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz.  Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün:CAPE TOWN  – MASA DAĞI 

Kahvaltının ardından Masa dağını ve  üzüm bağları ile ünlü Stellenbosh kasabasını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Geceleme otelimizde.

3.Gün: CAPETOWN – ÜMİT BURNU YARIMADASI 

Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: CAPE TOWN – JOHANNESBURG – LİVİNGSTONE – ZİMBABWE   

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Johannesburg aktarmalı Livingstone/Victoria Falls uçuşunu gerçekleştireceğiz. Varışta özel aracımız ile yerlilerin gürleyen duman diye adlandırdıkları Zimbabwe’de bulunan otele transfer ve odalara yerleşme. Dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalelerinde akşam yemekli Zambezi Tekne Turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün: ZİMBABWE –  VİCTORİA ŞELALELERİ  

Kahvaltının ardından üzerinden hiç kaybolmayan gök kuşağı ile ünlü Victoria şelaleleri turumuzu yapacağız. İngiliz kâşif David Livingstone tarafından keşfedilen şelaleye, dönemin kraliçesi olan Victoria ismi verilmiştir.  Doğanın gücüne yakından tanıklık edeceğiniz; Zambezi Nehri üzerinde, Zambia ve Zimbabwe ve sınırlarının birleştiği noktada yer alan bu şelale yaklaşık 60 m yükseklikten büyük bir gürültüyle akar. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalesinde geçireceğimiz keyifli bir günün ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel yemekleri yiyebileceğimiz yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün: ZİMBABWE – BOTSWANA  

Kahvaltının ardından Botswana sınırına hareket ediyoruz.  Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra Lodgelarımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra günbatımında Chobe Milli Park’ında tekne ile gün batımı safarisi yapıyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Gün: BOTSWANA – LİVİNGSTONE – JOHANNESBURG 

Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz. Zambia sınırına hareket. Livingstone varışta yerel havayolları ile Johannesburg uçuşu. Varışta otele transfer. Geceleme otelimizde.

8.Gün: JOHANNESBURG – İSTANBUL 

Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezi olan Houghton, Güney Afrika’nın simgesi olan ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman ve rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Gecemiz uçakta geçiyor

9.Gün: İSTANBUL

Sabahın ilk saatlerinde İstanbul havalimanına varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Johannesburg – İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Johannesburg aktarmalı Cape Town – Victoria Falls veya Livingstone arası ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Victoria Falls veya Livingstone – Johannesburg arası ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Belirtilen otellerde 3 gece Cape Town’da, 2 gece Victoria Falls (Zimbabwe)’de, 1 gece Botswana’da ve 1 gece Johannesburg’da olmak üzere toplamda 7 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferi
 • 4 öğle ve 5 akşam yemekleri
 • 4×4 araçlar ile safariler
 • Masa Dağı, Ümit Burnu Yarımadası turları (havanın durumuna göre farklı günlerde yapılabilir)
 • Victoria Şelalelerinde Zambezi tekne turu
 • Chobe Milli Park’ında tekne turu
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Kazablanka (CMN) gidiş, Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

*** Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ayrıca pasaportta en az 4 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

GÜNEY AFRİKA İÇİN

Umumi Pasaport                û            Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                     û            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu              û            Vize gerekli değil

 

BOTSWANA İÇİN

Umumi Pasaport                ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                     û            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu              û            Vize gerekli değil

 

ZİMBABVE İÇİN

Umumi Pasaport                ü            Vize gerekli

Yeşil Pasaport                     û            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu              û            Vize gerekli değil

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Zimbabve ve Botswana Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize kapıdan alınabilmektedir. Ortalama kapı vizesi tutarı kişi başı 90-100-$ arası değişmektedir.

*** Pasaportunuzda en az 4 boş sayfanın olması gerekmektedir

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                             Cape Town      13 saat 10 dakika

Johannesburg                 İstanbul                Â 9 saat 30 dakika

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Güney Afrika’nın para birimi:  South African Rand (ZAR).

Botswana para Birimi:  Pula(BWP),

Zimbabwe Para Birimi: Zimbabwe Dolar’ı ( ZWL)

Yanınıza dolar veya Euro alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar

SAAT DİLİMİ
Türkiye’den 1G. Afrika aynı saat dilimindedir

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun (mont,kazak vb.) kıyafetler almanızı öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.

ELEKTRİK
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir.

ALIŞVERİŞ
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabil

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
3,990€

125,372TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat