GÜNEY AFRİKA & MAURİTİUS | 3390 USD | Gazella Tasarladı

Kalkış: 08/04/2024 9 gün Tur Kapasitesi 20 Kişi Afrika
THY EV-ALAN-EV TRANSFERİ Single oda fiyatı +690 USD
UÇUŞ DETAYLARI
08 – 16 Nisan 2023

TK44   İST – CAPE TOWN         02:25 – 12:00
TK177  MAURITIUS –  İST        20:35 – 05:40 +1

 TARİHLER – KİŞİ BAŞI FİYATLARI

08 – 16 Nisan 2024   |  3490 Usd

17 – 25 Haziran 2024  |  3390 Usd

ŞEHİRLER

Cape Town (3) – Pilanesberg (1) – Mauritius (3)

OTELLER

 • CAPE TOWN :  5* Hyatt Hotel vb.
 • PİLANESBERG : Bakabung Lodge vb.
 • MAURİTİUS : 4* Canonnier vb.

1.Gün  İSTANBUL – CAPE TOWN 

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz.  Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün:CAPE TOWN  – MASA DAĞI 

Kahvaltının ardından Masa dağını ve  üzüm bağları ile ünlü Stellenbosh kasabasını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Geceleme otelimizde.

3.Gün: CAPETOWN – ÜMİT BURNU YARIMADASI 

Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: CAPE TOWN – JOHANNESBURG – PİLANESBERG  

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Johannesburg’a uçuyoruz. Varışımızın ardından Pilanesberg’e doğru yola çıkacağız. Burada lodgeumuza yerleşiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız;  safarinin ardından dinlenmek üzere lodgeumuza geri dönüyoruz Akşam yemeğimizi lodgeumuzda alacağız

5.Gün: PİLANESBERG – JOHANNESBURG  – MAURİTİUS 

Kahvaltının ardından üzerinden Johanessburg’a havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Mauritius’a uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi havalimanına yakın yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

6.Gün: MAURİTİUS 

Kahvaltının ardından tam gün bu güzel adada serbest zaman. Deniz, kum güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: MAURİTİUS 

Kahvaltının ardından tam gün bu güzel adada serbest zaman. Deniz, kum güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün: MAURİTİUS- İSTANBUL 

Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezini gezeceğiz ardından havalimanına transfer oluyoruz.  Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Gecemiz uçakta geçiyor.

9.Gün: İSTANBUL

Sabahın ilk saatlerinde İstanbul havalimanına varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Mauritius – İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Cape Town – Johannesburg arası ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Johannesburg – Mauritius arası ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Cape Town’da 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Pilanesberg’te belirtilen lodgeta 1 gece tam pansiyon konaklama
 • Mauritius’ta 4* otelde 3 gece  konaklama
 • Kişiye özel ev – havaalanı – ev transferi
 • 3 öğle ve 5 akşam yemeği
 • 4×4 araçlar ile safariler
 • Masa Dağı, Ümit Burnu Yarımadası turları
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Kazablanka (CMN) gidiş, Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

*** Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ayrıca pasaportta en az 3 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MARTİNİK TRAVEL sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE
GÜNEY AFRİKA ve MAURITIUS

Umumi Pasaport                 û             Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

*** Pasaportunuzda en az 5 boş sayfanın olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                             Cape Town      13 saat 10 dakika

Mauritius                          İstanbul             10 saat

KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Güney Afrika’nın para birimi:  South African Rand (ZAR).

Botswana para Birimi:  Pula(BWP),

Zimbabwe Para Birimi: Zimbabwe Dolar’ı ( ZWL)

Yanınıza dolar veya Euro alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar

SAAT DİLİMİ
Türkiye’den 1G. Afrika aynı saat dilimindedir

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun (mont,kazak vb.) kıyafetler almanızı öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.

ELEKTRİK
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir.

ALIŞVERİŞ
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabil

Çağrı Merkezi:+90 216 706 80 02
3,225€

101,335TL

'dan Başlayan Fiyatlar
2 Kişilik Odada Tek Kişilik Fiyat